alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'deki kömür ocağı projesi için Baro'dan flaş hamle

Sevinç Mahallesinde Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kömür Ocağı Projesi’ne dair bilgi alışverişi yapılması ve açılacak olan davaya yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi kurum avukatları ile Baro Başkanımız Av. Mustafa Elagöz başkanlığında Baro Hizmet Binası’nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Av. Ayşe Ünlüce de katılım gösterdi.

Gündem 17.01.2022, 20:04 19.01.2022, 15:07 ABONE OL: google news
Eskişehir'deki kömür ocağı projesi için Baro'dan flaş hamle

Toplantının açılış konuşması Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz tarafından yapıldı. Elagöz, Kömürlü Termik Santral’in şehrimizde yapılmasının engellenmesi için Eskişehir’in topyekün mücadele ettiğini ve bu mücadelenin hukuki bir zaferle taçlandırıldığını belirtti. Bundan  sonra aynı olayın farklı bir versiyonunu önümüze getirmelerini desteklemediklerini ve Sevinç Mahallesi’nde yapılacak projenin Eskişehir’i ve Alpu Ovası’nı yakınlığı itibariyle telafisi mümkün olmayan tahribatlara sürükleyeceğinin altını çizdi. Konuşmanın akabinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Ayşe Ünlüce, bundan önceki davalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunarak, sürecin hızlı ilerleyeceğini ve bunun için Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlıklı olduğunu ve güçlü bir hukuki süreç götürülmesi gerekliliğine değindi. Kurumların ÇED Raporuna ilişkin hukuki değerlendirmeleri sonrasında sürece dair yol haritası belirlenerek toplantı son buldu.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
Bahtiyar 4 ay önce
Eskişehirin refah geleceği bu kömürün çıkarılması kaç işciye ekmek kapısı olacak hiç düşündünüzmü?Santral hizmete girdiğinde ülke ekonomisine katkısını hiç düşündünüz mü? O bölgede çiftciliğe yeni bir ivme kazandıracak seracılığı hiç düşündünüz mü? Şu anda kömürde yok santralda yok bu kanser patlaması neden oluyor hiç düşündünüz mü.Mandacı zihniyet ruhunuza işlemiş.Ülkemin geleceğine engel olma chp
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:54
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:12
Yatsı 21:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@