alexa

banner912

banner766

Eskişehir'e yeni cazibe merkezi (Turizme büyük katkı)

Tarihi Odunpazarı Bölgesi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaat çalışmaları devam eden Hamam ve Hamam Müzesi ile Sanat Sokağı'nda incelemeler gerçekleştiren Başkan Yılmaz Büyükerşen, inşaat çalışmalarını yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini belirterek, Hamam Müzesi ve Sanat Sokağı'nın Tarihi Odunpazarı Bölgesi'ne sosyo-ekonomik açıdan büyük katkı sunacağını ifade etti.

Gündem 30.08.2020, 14:08 01.09.2020, 17:34 ABONE OL: google news
Eskişehir'e yeni cazibe merkezi (Turizme büyük katkı)

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir turizminin kalbi konumunda olan Tarihi Odunpazarı Bölgesi'nde Kentsel Gelişim Projesi kapsamında Hamam ve Hamam Müzesi ile Sanat Sokağı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Odunpazarı'na büyük hareketlilik getirecek alanlar sayesinde Eskişehir turizmi yeni bir cazibe alanı daha kazanmış olacak.

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, inşaat çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Büyükerşen, projeler ilgili olarak şöyle konuştu;

 "Şehrimiz özellikle iç turizmde her yıl on binlerce yurttaşımız tarafından ziyaret ediliyor. Eskişehir'in kalbi konumunda olan Tarihi Odunpazarı Bölgesi'nde hayata geçirdiğimiz projeler ile bu alan bir cazibe merkezi haline geldi. Şehrimize gelen turistlerin uzun süre vakit geçirdiği bu alanı yeni projeler ile daha da canlandırmak istiyoruz. Medeniyetimizin en önemli değerlerinden biri olan hamamlarımızı ve Eskişehir'in hamam kültürünü anlatan bir hamam ile müze inşaatımız devam ediyor. Ayrıca sanata ve sanatçıya verdiğimiz değeri yaşatacak bir sokak tasarladık. İçerisinde tiyatro salonu, atölyeler, sergi rampaları, fuaye alanları, kitap evi gibi farklı noktalar bulunacak. Bu sokakta düzenleyeceğimiz atölyeler ile farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getireceğiz. Kaybolmaya yüz tutmuş kukla sanatını ve üretim atölyeleri ile burayı sanatseverlerin içerisinde bulunmaktan keyif alacakları bir yer haline getirmek istiyoruz. İnanıyorum ki  çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte bu bölge daha hareketlenecek."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@