alexa

banner912

banner766

Eskişehir için önemli bir tehdit haline geldi! Başkan Birsen'den flaş uyarı

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, kentteki koronavirüs vaka sayısına dikkat çekerek "Pandemi ile mücadele kapsamında alınması gereken önlemlere ve uyulması gereken kurallara yeterince riayet etmeyen bazı işyerlerinde görülen ihmaller ve halkımızın bu konuda yeterince hassas olmayışı nedeniyle vaka sayılarındaki artış şehrimiz için önemli bir tehdit haline gelmiştir. Bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir konu olup artan vaka sayıları şehrimizde kısıtlamaların arttırılması yönünde olabilecek uygulamalara zemin hazırlamaktadır. Allah göstermesin, esnaf ve sanatkarlarımızın tekrar yaşanabilecek bir kapanmayı kaldırabilecek gücü kalmamıştır" dedi.

Gündem 09.06.2021, 17:06 11.06.2021, 11:48 ABONE OL: google news
Eskişehir için önemli bir tehdit haline geldi! Başkan Birsen'den flaş uyarı

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Birsen şöyle konuştu;

"Covid-19 salgını ile ilgili Sağlık Bakanlığının her hafta yayınladığı vaka sayıları yoğunluk oranına göre Eskişehir maalesef üst sıralarda yer almaktadır. Hiç de iç açıcı olmayan bu görüntü medeniyetlerin merkezi ve kültür başkenti olan şehrimize yakışmayan bir durumdur. Eğitim seviyemizle, üniversitelerimizle, sanayimizle övündüğümüz Eskişehir’in vaka görülme oranındaki yükseklik, halkımızın önemli bir kısmının salgına gerekli önemi vermediklerini göstermektedir.

Pandemi ile mücadele kapsamında alınması gereken önlemlere ve uyulması gereken kurallara yeterince riayet etmeyen bazı işyerlerinde görülen ihmaller ve halkımızın bu konuda yeterince hassas olmayışı nedeniyle vaka sayılarındaki artış şehrimiz için önemli bir tehdit haline gelmiştir.

Bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir konu olup artan vaka sayıları şehrimizde kısıtlamaların arttırılması yönünde olabilecek uygulamalara zemin hazırlamaktadır. Allah göstermesin, esnaf ve sanatkarlarımızın tekrar yaşanabilecek bir kapanmayı kaldırabilecek gücü kalmamıştır.

Eskişehir üç üniversitesiyle bir eğitim kenti olup, ekonomisinin ciddi bir kısmı bu sektöre dayanmaktadır. Eskişehir halkı olarak hep birlikte el ele verip, vaka sayılarını düşürerek 13 Eylül tarihinde üniversitelerimizin ve ilk orta dereceli okullarımızın yüz yüze eğitime başlamasını sağlamak zorundayız.

Halkımızın ve tüm esnaf sanatkarlarımızın Pandemi ile mücadele kurallarına uyması ve uymayanları uyarması bu süreçte büyük önem taşımaktadır. Vaka sayılarının düşmesi, ticari ve sosyal hayattaki kısıtlamaların kaldırılmasıyla en kısa sürede ekonomik toparlanmayla kayıpların telafi edilebileceğine inanıyor ve halkımızın bu konuda daha hassas davranmaları gerektiğini hatırlatıyoruz."

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:27
Güneş 05:22
Öğle 13:03
İkindi 17:01
Akşam 20:35
Yatsı 22:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@