banner848

banner766

Eskişehir Valiliği Kalabak Su ile ilgili soruşturma başlattı

Eskişehir Valiliği, büyükşehir belediyesine bağlı olan Kalabak Su Dolum Tesisleri'nde, kullanım ömrü geçmiş damacanaların satış ağından çıkarılmasının ardından başlayan 'su' kriziyle ilgili soruşturma açıldığını açıkladı. İnternet sitesinden yapılan açıklamada, “Suç işlendiğinin tespit edilmesi halinde gerekli işlemler yapılacaktır” denildi.

Gündem 27.08.2020, 23:48 29.08.2020, 14:27
Eskişehir Valiliği Kalabak Su ile ilgili soruşturma başlattı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı olan Kalabak suyu satışlarında kullanılan 12 litrelik damacanaların, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinde belirtilen 5 yıllık kullanım ömürlerinin dolmasına rağmen dağıtımda yer aldığı belirlenmesi üzerine yaşanan su krizi devam ediyor. Mahallelerine dağıtım araçlarıyla su gelmeyenler kendi araçlarıyla dolum tesisleri önünde kuyruk oluşturarak su satın almaya devam ediyor.

Eskişehir Valiliği ise medyada yer alan haberlerin ardından su kriziyle ilgili soruşturma açıldığını duyurdu. Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada suç işlendiğinin tespiti halinde gerekli işlemlerin yapılacağı belirtilerek, “İlimizde üretilen ve damacanalarda tüketime sunulan Kalabak Suyu'nun imha edilmesi gereken damacanalarla satışının yapılarak halk sağlığının riske atıldığı konularının yerel basında ve sosyal medyada yer aldığı görülmüştür. Söz konusu iddialarla ilgili araştırma başlatılmış olup, suç işlendiğinin tespit edilmesi halinde gerekli işlemler yapılacaktır” denildi.

Genel müdür istifa etmişti 

Eskişehir’de kullanım süresi geçmiş damacanalar nedeniyle yaşanan su krizi nedeniyle, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Suat Balcı’nın istifasını istemiş ve Balcı önceki gün görevinden ayrıldığını açıklamıştı.

Yorumlar (5)
Mülayim 4 hafta önce
Yılmaz hocam böyle büyük bir hata yapmamalıydı..
Biz Eskişehir halkı olarak Hizmetlerini inkar edemeyiz ama bu önemli bir SAĞLIK SIHHAT SORUNU...KULLANIM ÖMRÜ BITMIS DAMACALARI HALKINA SUNMAK ÇOK BÜYÜK AYMAZLIK.
YILMAZ HOCAMA YAKISTIRAMADIM VE LÜTFEN TÜM IDARI KADROYU GÖREVDEN ALMALI.
AYSEL YILDIRIM 4 hafta önce
Ama vatandaş böyle mağdur edilmezki. Kaç gündür susuzuz. Arıtması olan yakınlarımız olmasa susuzluktan yandık.
İbrahim 4 hafta önce
Bize istifa lazım değil yazın sıcağında su lazım belediye tankerlerle ücretli olarak şu dagitmali istifa onların iç problemi
Haşmet 4 hafta önce
Bu basiretsizlik çok su götürür. Her yerde kalabak su için diye nutuk atarken şimdi ise meydanı arıtma cihazlarına ve başka sulara muhtaç ettiniz. Size söylenecek bir söz inanın yok....
Ali 4 hafta önce
Halkı mağdur erriniz yazıklar olsun
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 05:18
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:58
Yatsı 20:16
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@