alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de flaş erken seçim çağrısı

Gıdadan, enerjiye yapılan zamların yanı sıra döviz kurundaki rekor artış vatandaşın alım gücünü yok ederken Eskişehirliler kahvehanelerde kendisini dinlemeye gelen CHP Milletvekili Utku Çakırözer'e dert yandı. CHP'li Çakırözer: "84 milyonun geleceği için hemen seçim” dedi.

Gündem 19.11.2021, 14:14 19.11.2021, 14:22 ABONE OL: google news
Eskişehir'de flaş erken seçim çağrısı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir'de farklı semtlerde kahvehanelerde yurttaşları dinledi. Yurttaşlar sıvı yağdan, şekere yapılan zamlardan dert yanarken, artık her şeyi gramla almak zorunda kaldıklarını söyledi. Çakırözer'in dinlediği emekliler, gıda fiyatlarındaki artışa dikkat çekerek, "Markete her gidişte fiyatlar artıyor. Aldığımız maaşlar ortada. Geçinemiyoruz” siteminde bulundu. Başka bir emekli ise, artık torununa verecek harçlık bulamadığından dert yanarak, "Artık torunlar ziyarete geldiğinde gizlenecek yer arıyoruz. Çünkü torunlarımıza bir lira harçlık verecek durumumuz kalmadı” dedi.

"Türk lirası pul oldu" 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Anadolu'nun dört bir yanında Milletvekilleri ile vatandaşları dinlediklerini söyleyen Çakırözer, sadece Eskişehir'de değil Türkiye'nin her tarafından yurttaşın zamlar, artan gıda fiyatları ve enerji giderleri karşısında geçinemediğini söyledi. İktidarın yanlış politikaları sonrasında dolar ve altın kurunun tarihi zirveleri gördüğüne dikkat çeken Çakırözer, Türk lirasının pula döndüğünü söyleyerek, "2002 yılında 1 gram altın 18.64 lira iken 2021'in Kasım ayında 660 liraları gördü. 1 Dolar 11 Türk lirası oldu. Tek adam iktidarının yanlış politiları sonrasında paramız pula döndü” dedi.

"84 milyonun geleceği için hemen seçim" 

Yapılan çalışmalarda halkın yüzde 90'ının Türkiye'nin acil çözülmesi gereken sorunların başında ekonomik kriz, işsizlik ve geçim sıkıntısını gördüğünü dile getiren Çakırözer, "Sadece 9 ayda kredi kartı harcamaları yüzde 40 artmış. Nüfusun yüzde 75'i borçlu. Mutfaklardaki, ceplerdeki yangından haberdar olmayan Saray iktidarının ise ne zamlar ne de vatandaşın alım gücü umurunda değil. Emekli artık torununa verecek harçlık bulamıyor, markette gidemeyecek duruma geldi. En düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslenmeli. açlık sınırının altında kalan asgari ücret yaşanılabilir seviye çıkarılmalı. Emeklinin, emekçinin, memurun, çiftçinin, esnafın, 84 milyonun geleceği için, bu kötü gidişatı durdurmak için hemen seçim” değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:14
İkindi 15:49
Akşam 18:12
Yatsı 19:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@