alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de sağlık skandalı! Doktorlardan şoke eden sözler

Eskişehir'in merkez Tepebaşı ilçesinde bulunan bir sağlık ocağında, sağlık skandalı yaşandı. Grevde olduklarını ifade ederek, yüksek ateşi bulunan çocuğu muayene etmediği iddia edilen iki doktor, skandal sözlerle çocuğun annesini de sağlık ocağından kovmaktan beter etti. Çaresiz anne, yaşadıklarını Eskişehir Ekspres'e gözyaşları içinde anlattı.

Gündem 15.12.2021, 23:05 15.12.2021, 23:29 ABONE OL: google news
Eskişehir'de sağlık skandalı! Doktorlardan şoke eden sözler

Eskişehir'in Tepebaşı bölgesinde ikamet eden Burcu Denizer, Derman Aile Sağlık Merkezinde 15 aylık hasta bebeğine bakılmadığını iddia etti. Doktorlardan sözlü şiddet gördüğünü ifade eden Denizer, "Kucağımda ateşli bebeğimi gören doktor, muayene edemeyeceğini söyleyerek, 'Devlet hakkımızı verene kadar böyle' dedi. Bizim suçumuz ne?" diye konuştu.

"Çocuğum ateşler içindeydi, taksi param dahi yoktu"

Denizer, Aile Sağlığı Merkezi'nde yaşadığı olayı şu sözlerle anlattı;

"Bugün sabah 11.10'da Eskişehir Derman Aile Sağlık Merkezine 15 aylık bebeğimin yüksek ateş ve öksürük sebebiyle ilk basamak olan aile hekimine götürdüm. Bu soğukta üstelik yağmur yağarken götürdüm. Çünkü eşim şehir dışındaydı ve aracım olmadığı için de hastaneye acil bölümüne ulaşacak durumum yoktu. Samimiyetle söylüyorum taksi param dahi üzerimde yoktu. En azından aile hekimine gösteririm bir muayene eder durumuna göre ateşi için ya da genel durumu için ilaç verir, eşim geldiğinde de uzman çocuk doktoruna götürürüm diye düşündüm. Aile hekimliğine girdiğimde doktorum C.S'nin sıra butonunda grevde yazıyordu. Ben de oradaki görevliye bebeğimin 38,7 ateşinin ve şiddetli öksürüğünün olduğunu, kime gösterebileceğimi sordum. Görevli de 'U.C.P ve T.Y adında iki doktor daha var. Bir sorun ama, bakmazlar' dedi. Ben de diğer doktoru bekleyen hasta olduğu için hanım doktorun müsait olduğunu görüp, kapıyı tıklattım"

"Ben grevde doktorum git başımdan"

Denizer, şöyle devam etti;

"Doktor hanım rahatsız etmek istemiyorum bir şey rica edebilir miyim' dedim. 'Ne var kısa kes' dedi. Şaşırdım üslubuna. Sonra Can beyin hastası olduğumuzu söyledim. 'Bebeğim çok hasta. Ateşi yüksek, öksürüyor. Bir bakabilir misiniz' diye sormak istedim. 'Soğukta, pandemi şartlarında hastaneye götüremedim eşimde yok buraya getirdim' dedim. 'Ne anlatıyorsun sen bana ne bunlardan hasta masta bakmıyorum ben grevde doktorum git başımdan' dedi. 'Doktor hanım üslubunuza dikkat edin. Bebeğim için geldim. Kendim için rica etmiyorum. Ateşi var... Ben şimdi ne yapacağım, öksürüyor buraya kadar soğukta getirdim' diye cevap verdim.  'Aaa bela da bize yapıştı' diyerek hemşiresine baktı. O da güldü 'Git git başka doktor mu yok aaa hala bakıyor hep de beni bulur böyleleri bakmıyorım defol aaa' dedi."

"Haklarımızı alana kadar böyle"

"Gördüğüm muamele karşısında şok oldum. 'Sizin doktorluk anlayışınız bu mu' dedim. 'Böyle canım haklarımızı alana kadar böyle' dedi. Dedim 'Peki bu biz hastaların suçu mu bebeğin suçu mu' dedim. 'Defol yaaa aa bakmıyorım hadi git' dedi. Elim ayağım titredi. Sitem ettim çalışana 'Ben ne yapacağım' dedim. Orda U. hocayı bekleyen hasta, 'Kızım git bir de ona sor' dedi. Kapıyı çaldım aynı şekilde durumumu izah ettim ayağa kalktı 'Doktorun grevde bakmıyorum' dedi. 'Doktor bey ben olsam haklısınız bir şey demeyeceğim ama 15 aylık bir bebekten bahsediyorum ateşi var lütfen bakın' dedim."

"Devlet hakkımızı verene kadar böyle..."

Denizer, "Artık çaresizlikten ağlamaya başladım. Fakat ben ağladıkça gülümsemeye başladı 'Kim olursa olsun bakmıyorum' dedi. 'Doktorun izinli olsaydı belki bakardım fakat grevde olduğu için bakmıyorum, ben kendi hastalarıma bile tam bakmıyorum yavaşlatıyoruz' dedi. Dondum kaldım. 'Şu an önünüzde hasta ölse bakmayacak mısınız?' diye sordum. 'Hayır' dedi. 'Zaten gidecek durumda olsam şu an giderdim. Siz gerçekten ticarethaneye çevirmişsiniz yazık gerçekten yazık' dedim, 'Maalesef, devlet hakkımızı verene kadar böyle' dedi. Kendimi aşağılanmış hor görülmüş hissettim. Kucağımda bebeğim tüm bu olanlara şahit oldu. Ağlayarak 'Sizi Sağlık Bakanlığına şikayet edeceğim' dedim. 'İstediğin yere git ne söylersen söyle' dediler. Bu kadar gaddar olmaları o kadar zoruma gitti ki. Bir yere kadar hak verebilirdim ama kucağımda bebeğimle bu kadar çaresiz kalmak yavrumu ateşler içinde hiç bir şey yapamamak bir anne için dünyanın sonuydu… Anında Sağlık Bakanlığını aradım, sonra eve gelince birde CİMER'e yazdım" diye konuştu.

Kaynak: eskisehirekspres.net

Yorumlar (5)
VAH Kİ VAH 1 ay önce
Aile Sağlık Merkezleri kapatılsın hipokrat yeminini unutanlardan insanlara yarar gelmez
Salih Yılmazgil 1 ay önce
Tek taraflı haber yapınca böyle oluyor. Hekime saldıran bir haber bulunca mal bulmuş mağribi gibi atlamışsınız. Keşke doktora da neler olup bittiğini sorma nezaketini gösterseydiniz.
Derya 1 ay önce
Bizde orda şahit olduk siz olayı gördünüzde mi tek taraflı diyorsunuz Tülay doktorun sözleri hiç yakışmadı genç anneye burda tüm doktorlara laf wsilmemiş bu bayan doktor artık aile sağlığımızdan gitmeli çok şikayet var çok
Murat 1 ay önce
Sürücen bunları dağ başına var ya orda da böyle yaparlarsa direkt iptal edicen diplomalarını para için şu yaptıklarına bakın yazıklar olsun.
Eses26 1 ay önce
Diğerlerini bilmemde Ufuk Hocam İyi İnsandır bu işte bir bit yeniği olabilir gibi...
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@