alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de Zafer Partisi'nin standına yasak

Ümit Özdağ liderliğinde kurulan Zafer Partisi'nin Eskişehir İl Başkanı Soner Çam, başlattıkları imza kampanyası stantlarının yasaklandığını ifade etti. Çam "Sığınmacıları Anadolu Kalesi Projesi ile bir sene içinde evlerine yollayacağız. Türkiye'de, İstanbul'da, Bursa'da, Ankara'da, Konya'da, Mersin'de, Adana'da, Hatay'da, bu rezaleti protesto etmek için Suriyelilerin Suriye'ye dönmesi için 10 milyon imza toplamak istemiştik" dedi.

Gündem 01.12.2021, 13:29 01.12.2021, 13:35 ABONE OL: google news
Eskişehir'de Zafer Partisi'nin standına yasak

Başlattıkları imza kampanyası stantlarının yasaklandığına dikkat çeken Zafer Partisi İl Başkanı Soner Çam, ülkedeki ekonomik kriz hakkında da bir değerlendirmede bulundu. İl Başkanı Çam "Sokaklar, pazar, bakkal, atölyeler, fabrikalar bürolar yaşanan Cumhuriyet tarihin en ağır ekonomik krizinden dolayı alev, alev yanıyor. 2001 ekonomik krizinde yazar kasa fırlatarak tepkisini gösteren Türk halkı, bugün yaşanan cumhuriyet tarihinin em derin, uzun ve kalıcı ekonomik krizine toplu intiharlar ile tepki gösteriyor. Evet, ne kadar iktidar intihar rakamlarını toplumdan gizlemeye çalışsa da insanlar intihar ediyor. İşsizlikten gençlerimiz intihar ediyor. Çaresizlikten evladı tedavi edilmeyen anneler, Küçük Muzaffer'in annesi Emine hanım gibi intihar ediyor. Çocuğuna harçlık veremeyen işsiz babalar intihar ediyor. Aslında insanlarımızı intihara sürükleyen açlık ve işsizlik değil adaletsizlik. Adaletsizlik çünkü büyük bir çoğunluk işsizliğin, parasızlığın pençesinde kıvranırken, Türk halkı Balkan savaşının rezaletini adeta ikinci kez yaşarken, Rumeli'den Anadolu'ya geri çekilenler gibi kendi ülkesinde mülteci konumuna düşürülürken, Saray ve bendeleri adeta Lale devrini yaşıyor” dedi.

"Yasaklandık" 

İl Başkanı Çam "Bizler, Türk halkının zenginliklerini Türk halkı için harcayacağız. Sığınmacıları Anadolu Kalesi Projesi ile bir sene içinde evlerine yollayacağız. Türkiye'de, İstanbul'da, Bursa'da, Ankara'da, Konya'da, Mersin'de, Adana'da, Hatay'da, bu rezaleti protesto etmek için Suriyelilerin Suriye'ye dönmesi için 10 milyon imza toplamak istedik. İç İşleri Bakanlığı yasalara aykırı şekilde imza toplamak için stant kurmamızı yasakladı. Türk halkına bu tarihin en büyük ekonomik ve milli rezaletine tepkisini sandıkta göstermesi gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Çünkü bu iktidar Türk halkının demokratik hakkını kullanmasını engellemek için protestoları araya sokacağı yasa dışı unsurlar ile tahrik etmekte çok mahirdir” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@