alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Geleneksel yarışmada öğrencilere ödül yağdı

Özel Ümit Hastaneleri'nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği geleneksel resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Gündem 05.12.2021, 14:03 05.12.2021, 14:08 ABONE OL: google news
Geleneksel yarışmada öğrencilere ödül yağdı

Özel Ümit Batıkent Hastanesi'nde gerçekleştirilen ödül törenine yarışmaya giren çocuklar ve aileleri katıldı. Ödül töreni öncesinde konuşan Halkla İlişkiler Müdürü Gülay Özler, resim yarışmasına öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini belirterek, "Tüm öğrencilerimizi gönülden kutlar, bu sürece katkıda bulunan değerli öğretmen, veli ve okullarımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Birbirinden güzel resimler arasında seçilen eserlerin hastanede sergileneceğini ifade eden Özler, "Ayrıca Özel Ümit Hastaneleri'nin 2022 takvimini de yine bu güzel resimler süsleyecek” dedi.

Özel Ümit Hastaneleri Başhekimi Ali Züberi, "Öncelikle adı bir yarışma olsa da aslında biz bu etkinliğimiz ile çocukları yarıştırmayı değil, onların yeteneklerini geliştirmeyi ve sosyalleşmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Özellikle atasözleri ve deyimler konusunda bu kadar çok eser çıkması ve çocuklarımızın bu konudaki farkındalığı bizi çok mutlu etti. Atasözleri ve deyimlerimizi konu alırken; kültürel değerlerin doğuşundan yaşatılmasına, genç nesillere aktarılmasındaki önemini, işlevini desteklemek ve bu konuda yapılacak çalışmalara katkı sunmak hedefimizdi. Gelecekte kültürümüzü ve ülkemizi temsil edecek pırıl pırıl çocuklarımızdan harika resimler aldık. Bugün burada sınırlı sayıda eser sergilense de yarışmamıza katılan 235 resim de bizim için aynı değeri taşıyor, tüm çocuklarımızı kutluyoruz. Geleceğe dair umutlarımızı tazelediler, iyi ki varlar” diye konuştu.

Yarışmada Atatürk Ortaokulu 6-A sınıfı öğrencisi İsmihan Nur Kocasu Muttalip birinci, Battalgazi Ortaokulu 8-B sınıfı öğrencisi Nehir Çakır ikinci, Muttalip Atatürk Ortaokulu'ndan Ayşe Gül Ayvaz ise üçüncü oldu. Gülay Kanatlı Ortaokulu 6-B'ndan Hamza Poyraz Babacan, Cahit Zarifoğlu Ortaokulu 8-G'den Tunahan Turan, Muttalip Atatürk Ortaokulu 6-A'dan Berya Su Küçükbadak, Muttalip Atatürk Ortaokulu 6-A'dan Ayşen Tekeli, Eskişehir TED Koleji 6-B'den Beril Karakaya ise mansiyon ödülü aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:08
Öğle 13:14
İkindi 15:48
Akşam 18:11
Yatsı 19:33

Gelişmelerden Haberdar Olun

@