alexa

banner912

banner766

Günay'dan santral önerileri

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Alpu’da yapılacak termik santral konusunda bilinçlenme çağrısı yaptı.

Gündem 22.11.2017, 15:12 22.11.2017, 15:21 ABONE OL: google news
Günay'dan santral önerileri

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşmasında Enerji Bakanı Berat Albayrak'a seslenerek "Sayın Bakanım, ben milletvekili arkadaşım Utku Çakırözer’in kaygılarına katılıyorum. Ama burada şunu önermek istiyorum; Bu konularda ben kendi adıma konuşuyorum... Uzman değilim. Ne termik santral, ne de nükleer enerji. Dolayısıyla, öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum’’ dedi.

Eskişehir’de Termik Santral konusunda kamuoyunda önyargılı yaklaşımların olduğunu ve gerekli diyalog ortamının oluşturulamadığını ifade eden Milletvekili Günay, ‘’Eskişehir’deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bence başlangıçta bir önyargıyla başlanıldı kamuoyunda. Bunu kaldırmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

"Hem AK Parti, hem de CHP milletvekilleri olarak hep birlikte bu konuyu öğrenelim, artılarını eksilerini öğrenelim" diye sözlerine devam eden Günay, "Enerji Bakanlığımızda çok yetkin bürokratlarımız, bu işlerle ilgilenen kişiler var. Onlardan bilgi alalım. Ben kendim araştırmaya başladım. Çok güzel bilgiler alıyorum. Dolayısıyla, önyargılı yaklaşmadan önce bilgiyle, bilgi bazlı yorumlar yapalım, benim bütün Eskişehir’e çağrım bu’’ şeklinde konuştu.

Kamuoyunu yakından ilgilendiren konular tartışılırken siyasetçilere büyük görev düştüğünü sözlerine ekleyen Milletvekili Günay, ‘’Biz siyasetçilere, ayrışmacı bir dille değil, bilgiye dayalı yorumlarla, tartışmalarla bunu her platformda konuşalım diye çağrı yapıyorum" ifadelerini yineledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@