alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Kadir Bıyık'tan alkışlanacak açıklama: Şahsımın maaşından yardımcı olurum

Eskişehir Çifteler'deki Erbap Mahallesi'nde yaşayan öğrencilerin yaşadığı servis sıkıntısı ile ilgili bir açıklama da Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık'dan geldi. Bıyık, "Öğrenci velileri ile görüşmelerimizde çözüm arayışlarımız devam etmekte olup, talep ettikleri özel öğrenci servisi yapmaya uygun bir aracın temini ile maddi durumu yerinde olmayan ailelere şahsımın maaşından yardımcı ailelere şahsımın maaşından yardımcı olunması dahil tüm alternatifler değerlendirilmektedir" diye konuştu.

Gündem 29.11.2021, 14:41 29.11.2021, 18:39 ABONE OL: google news
Kadir Bıyık'tan alkışlanacak açıklama: Şahsımın maaşından yardımcı olurum

Bıyık, köyde öğrencilerin yaşadığı durumla ilgili şu değerlendirmede bulundu, "Son günlerde basında çıkan konularla alakalı bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin 8.maddesinin 4.fıkrası gereği, veliler istemeleri halinde çocuklarını bu yönetmelikte belirtilen şartları taşıması kaydıyla herhangi bir taşımacıyla taşıtabilirler hükmü çerçevesinde taşıma işi gerçekleştirebilirler. Öğrenci taşıma işi Milli Eğitim Müdürlüğünün yetkisindedir.6360 sayılı kanun gereği şehir içi ulaşım Büyükşehir Belediyesinin uhdesi ve kontrolündedir. Yolcu taşınması servis hattı oluşturulması Eskişehir Büyükşehir belediyesi yetkisindedir. Her ne kadar önceki yıllarda İlçe Belediyemize ait 1983 model araçla öğrencilerimiz okullara taşınmış ise de bugüne gelindiğinde gerek aracın öğrenci taşıma standardına uygun olmaması gerekse de konunun belediyenin görev alanına girmiyor oluşu nedeni ile bu uygulamaya son verilmiştir" dedi.

"Çözüm arayışımız devam ediyor"

Bıyık, şöyle devam etti, "Öğrenci velileri ile görüşmelerimizde çözüm arayışlarımız devam etmekte olup, talep ettikleri özel öğrenci servisi yapmaya uygun bir aracın temini ile maddi durumu yerinde olmayan ailelere şahsımın maaşından yardımcı olunması dahil tüm alternatifler değerlendirilmektedir. İlçe halkına ve kamuoyuna duyurulur" dedi.

Olay nedir?

Çifteler'e 3 kilometre uzaklıkta bulunan Erbap Mahallesi'nde yaşayan ve ilçe merkezindeki Yakup Kadri Karaosmanoğlu Ortaokulu, Gazi İlkokulu ile Şehit Osman Genç Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nde giden öğrenciler, servis olmadığı için her gün ayaklarına poşet bağlayıp, ıssız ve çamurlu arazilerden geçerek, yürümek zorunda kalıyor. Mahalle ve ilçe merkezini birbirinden ayıran Eskişehir-Konya kara yolundan karşıya geçen öğrenciler, büyük korku yaşıyor. Öğrenci velilerinden Abdülkadir Coşkun, çocukların her gün tehlikeli yollardan yürüyerek, okullarına gittiklerini belirtip, servis taleplerinin kaymakamlık tarafından kabul edilmediğini söyledi.

Kaynak: eskisehirekspres.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@