alexa

banner912

banner766

Kent Konseyi'nden kadınlar semineri

Kent Konseyi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla 'Ahtapot Kadınlar' adlı seminer düzenlendi. Psikolog Kamil Keser tarafından verilen seminer, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Gündem 26.11.2017, 20:45 03.12.2017, 01:47 ABONE OL: google news
Kent Konseyi'nden kadınlar semineri

'Aile-İş Yaşamı Kıskacında Kadınlar ve Karşılaştıkları Sorunlar' içeriğinde düzenlenen seminer, Büyükşehir Sanat Merkezi Turgut Özakman Sahnesi'nde gerçekleştirildi. Seminere Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ve izleyiciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Sühendan Koparal, kadın cinayetlerinin her geçen gün artarak devam ettiğini belirterek "Şiddete maruz kalan kadınların karşılaştığı sorunları önlemenin tek yolu, kadın-erkek eşitliğinin hayata geçirilmesi için gerekli zihni dönüşümün gerçekleştirilmesidir. Erkek egemen toplumlarda kadın kutsal sayılan, ailenin huzuru için bir araç, erkeğin namusu, babasının kızı, kocasının karısıdır. Bununla baş etmenin yolu eğitimden geçiyor. Bu alanda amacına uygun anasınıfından başlayarak eğitimin her kademesinde toplumsal cinsiyet derslerinin konulmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Yani şiddetin önlenmesi devletin politikası olmasıdı ve biz bu politikalar oluşturuluncaya kadar takipçisi olacağız" diye konuştu.

Konuşmanın ardından başlayan seminerde Psikolog Kamil Keser, çağdaş ve demokratik toplumun kadınların sırtında gelişebileceğine inanan bir insan olduğunu ifade etti. Keser "Uluslararası çalışmalarda kadınların eğitimi konusunda birçok projeye katıldım. Aslında hepimizin bildiği konuları konuşacağız ama hedefimiz biraz daha farkındalık yaratmak, bizim elimizdeki güç nedir? Bu gücü nasıl kullanırsak kadının arzu edilen yerine statüsüne erişebiliriz? Erkeklerle nasıl bir paylaşım içerisinde olmamız gerekir? Bunlar üzerine konuşacağız" dedi.

İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen sunumdan memnun kaldıklarını belirten katılımcılar Eskişehir Kent Konseyine teşekkür ederek, seminerlerin devam etmesini istediklerini söylediler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@