alexa

banner766

Koronaya yakalanan Eskişehir'in sağlık kurmaylarından haber var

Eskişehir'de geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ile Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, tedavilerinin tamamlanmasının ardından göreve başladı.

Gündem 01.12.2020, 14:16 02.12.2020, 17:17 ABONE OL: google news
Koronaya yakalanan Eskişehir'in sağlık kurmaylarından haber var

Eskişehir'de geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ile Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici'nin testleri negatife döndü. Tedavilerinin tamamlanmasının Bilge ve Bildirici göreve başladı. 

Covid tedavisinin ardından denetimlere başlayan Bilge, Sağlık Müdürlüğü'nde yardımcılarıyla kısa bir değerlendirmenin akabinde müdürlük filyasyon ekiplerini ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptı. 

Test sonuçları pozitif çıkan hastalarla görüşen Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici ve Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Ersin Işıldı’dan hastaların tedavi süreçleriyle ilgili bilgiler aldı.

Salgınla mücadelede herkese görev düştüğünü hatırlatan Uğur Bilge, kişisel hijyen ve fiziki  mesafe kurallarına uyulması gerektiğine vurgu yaparak, "Bu süreçte mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayalım. Halkımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Biz ne kadar hareketlerimizi kısıtlar, ne kadar az dışarıya çıkarsak, ne kadar yakın temastan uzak durursak o kadar virüsün yayılmasını engellemiş oluruz" ifadelerini kullandı. 

Başhekim Bildirici de, tedavisinin tamamlanmasının ardından hastanede servisleri tek tek gezerek denetimlerde bulundu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:14
İkindi 15:49
Akşam 18:12
Yatsı 19:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@