alexa

banner912

banner766

Masal Şatosu'nda aile boyu drama atölyesi

Masal Şatosu'nda düzenlenen 'Güz Atölyeleri' çalışmalarında okul öncesi çocuklar ve aileleri birlikte üretmenin mutluluğunu yaşadılar. Oku Oku Oyna ve Drama Drama Oyna atölyelerine yoğun ilgi vardı.

Gündem 27.11.2017, 19:45 03.12.2017, 01:47 ABONE OL: google news
Masal Şatosu'nda aile boyu drama atölyesi

Eyüp Kelebek, DHA | Eskişehir

Okul öncesi çocukların hayallerini biçimlendirmek,  sosyal çevre içinde aktif kalabilme, yaratıcılığın tetiklenmesi, ailece keyifli bir süreç geçirmelerini sağlamak amacıyla Masal Şatosunda düzenlenen, 'Güz Atölyeleri' eğlenceli ve kolektif çalışmalarla sona erdi.

Hafta sonunda Masal Şatosundaki etkinliğe çok sayıda 5-6 yaşlarındaki okul öncesi çocuklar ve anne-babaları katıldı. İlk atölye çalışması 'Oku Oku Oyna'da yaratıcı okuma disiplininden faydalanarak geliştirilen eğitimde, çocuklar ilk olarak Maymun Kral masalını dinledi. Maymun Muni'nin orman yaşantısı üzerinden pek çok canlandırma ve okuma çalışmaları yapan çocuklar eğlenerek, oynayarak öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Çocuklar ve ailelerinin katıldığı ve yaratıcı drama eğitmeninin yönlendirdiği 'Drama Drama Oyna' atölyesinde sosyal çevre ile birlikte hareket etme, içlerindeki yaratıcılığın tetiklenmesi, ailece keyifli bir süreç geçirme gibi kazanımları amaçlandı. Atölye çalışmasında katılımcılar, mutluluğun ve neşenin sık sık hatırlandığı oyunlar oynayıp, kolektif resim çalışmaları gerçekleştirdiler.

Etkinliğe katılan anne-babalar, büyük ilgi gören drama atölyesindeki bu rağbetin sırrının, Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesi dışında bu yaş aralığındaki çocuklara ve aynı zamanda ailelerinin katılımına açık yaratıcı ve nitelikli etkinliklerin yeteri kadar düzenlememesi olduğunu belirterek, çocuklarıyla paylaşmanın, üretmenin ve oynamanın mutluluğunu yaşattığı için Başkan Büyükerşen'e teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@