banner766

Özel halk otobüsü esnafı isyanda

Eskişehir’de H plakalı halk otobüsü işletmecileri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 166 olan halk otobüsü sayısın 71'e düşürülmesi ve yeterli kazanç sağlayamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

Gündem 21.05.2019, 16:09 22.05.2019, 15:56
Özel halk otobüsü esnafı isyanda

Belediye binası önünde toplanan işletmeciler, pankartlar açarak Büyükşehir Belediyesi yönetimini protesto etti.

Grup adına gazetecilere açıklamalarda bulunan Murat Tamyiğit, "Bugüne kadar kamu yararını her şeyin önünde tutarak canla başla Eskişehir halkını taşıdık ve ulaşımda bize verilen görevi eksiksiz yerine getirdik ancak çoğumuz Büyükşehir Belediyesinin tasarrufları ve uygulamaları yüzünden, uzun süredir zulüm ve baskı altında çalışmakta, maddi ve manevi ağır kayıplara uğramaktayız." dedi. 

Tamyiğit, "hasılat payı" adı altındaki kesintilerin hiçbir hukuki dayanağının olmadığını savundu.

Tahsis ve tescil yoluyla süreklilik arz edecek taşıma işinin belediyece taahhüt edilmesi yoluyla, her birinin yaklaşık 500 bin lirayı bulan yatırıma zorlandıklarını ileri süren Tamyiğit, şunları söyledi:

"Her gün artarak devam eden cezai işlemlerin bugünkü toplamı 9 milyon lirayı bulmuştur. Zarar ediyoruz. Bugüne kadar bu zulme değerli Eskişehir halkı için katlandık ancak ödediğimiz bedel, 166 esnaf ve aracın 71'e düşmesiyle karşılık bulmuştur. Bugün müzeler kenti Eskişehir'imiz bir müze daha kazanmak üzeredir. Kalan son 71 aracımız da şehir tarihine gömülecek, çalışmayacak ve kontak kapatacak duruma geldiği için müzelik konuma getirilmiş ve otobüs müzesi projesi başarıya ulaşmıştır."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:21
Güneş 06:44
Öğle 12:54
İkindi 16:14
Akşam 18:53
Yatsı 20:11
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@