banner804

banner766

Son Dakika

Urfalı'dan 15 Temmuz mesajı

Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, 15 Temmuz'un yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

Gündem 14.07.2018, 14:37 14.07.2018, 14:50
Urfalı'dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Urfalı şu ifadelere yer verdi: 

15 Temmuz’da demokrasimize ve milletimizin bağımsızlığına yönelik FETÖ’nün hain darbe girişimine, her siyasi görüşten feraset sahibi vatanseverler karşı durmuştur. Bu gecede yaşanan olaylarda 249 vatandaşımız şehit 2000 den fazla vatandaşımız ise gazi olmuştur. Büyük Türk Milleti 15 Temmuz akşamından itibaren tüm dünyaya; “Bizler farklı anlayışlarda olabiliriz, zaman zaman ciddi tartışmalar da yaşayabiliriz, ancak Cumhuriyetimiz, demokrasimiz ve milli irademize yönelen iç ve dış müdahalelere asla prim vermeyiz, böyle durumlarda tek yumruk oluruz” mesajını vermiştir. 

15 Temmuz’da Büyük Türk Milleti bir büyük demokrasi sınavını başarıyla geçmiş, bundan önce yaşanan darbelerin aksine, demokrasi ve devletine sahip çıkmıştır. Antidemokratik bir anlayışa karşı, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket eden ve milli iradeye sahip çıkan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Büyük Türk Milletinin ortaya koyduğu feraset ve cesaret her türlü övgünün üstündedir. 

İçimizdeki devlet ve millet düşmanlarının dış güçlerle işbirliği yapıp, seçimle gelmiş iktidarı silah zoruyla indirerek ülkemizin anahtarlarını küresel şer odaklarına teslim etmek üzere yola çıktığı hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti.

Terör örgütü mensupları, yıllarca saf ve temiz duygularını suistimal ederek milletimizin sinesinde sinsi bir yılan gibi beslendiler. Adaleti, liyakati, ehliyeti ve hakkaniyeti ayaklar altına alarak her türlü gayri ahlaki metodu uygulayıp yandaşlarını kamuda etkili konumlara getirdiler.

Bu milleti gaflet uykusunda zanneden; masum, silahsız, kendi  vatandaşlarına dahi namlu doğrultmakta beis görmeyecek kadar gözü dönmüş caniler, ülkemizi kana ve teröre boğdular. Ancak Türk Milletinin en büyük vasfı olan birlik, beraberlik ve cesareti karşısında pes edip adeta bozguna uğradılar. 

O gün ülkemizi büyük bir badirenin içine düşmekten kurtaran güç; bütün siyasi, ideolojik ve sosyal farklılıklarını bir tarafa bırakarak tek bir amaç etrafında toplanan, vatanına, milletine, devletine ve cumhuriyetine sahip çıkan, vatanın varlığını, milletin geleceğini tehlike altında görerek meydanlara koşan Türk Milletinin ortaya koyduğu bağımsızlık ruhuydu.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez” dizelerinde dile getirdiği üzere, tek amaç için sımsıkı bir birliktelik sağlayan milletimiz, ortaya koyduğu çelikleşmiş iradesi ile içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımıza tarihi bir ders daha verdi. Dost, düşman herkese bu milletin bir ve bütün olduğunda nasıl zapt edilemez bir kale olduğunu bir kere daha gösterdi.

Ne var ki tarih; geçmişi yalnızca hikaye olarak gören, kahramanlıklarla, efsanelerle yetinip gerçeklerle yüzleşmeyi reddedenler için tekerrürden ibarettir. Elbette 15 Temmuz, bu milletin devletiyle, siyasetçisiyle, kamu görevlisiyle, işçisiyle, emeklisiyle, güvenlik kuvvetleriyle bir olup belki de tarihin akışını değiştirdiği bir gündür. Ancak ülkemizi 15 Temmuz alçaklığına taşıyan süreç iyi görülüp, anlaşılmadan bu tehlikenin tam olarak bertaraf edildiğini de söylemek mümkün değildir. FETÖ’nün yıllarca ülkemizdeki ehliyet, liyakat ve adalet sistemini tahrip ederek, değerlerimizi yavaş yavaş aşındırarak, insanları taraf olamaya zorlayarak gelinen nokta mutlak surette görülmelidir.

Benzer acıların bir daha yaşanmamasının anahtarı milli birliğimizin muhafazası, milli birliğimizin anahtarı ise kamu başta olmak üzere her alanda adaletin tesis edilmesi, ehliyet, liyakat ve hakkaniyetin hakim kılınmasındadır. Bu günden sonra yapılacak olan terör örgütünün toplum ve kamu kurum ve kuruluşları nezdinde açtığı bu yarayı sarmak, ayrılıkların, adam kayırmaların, torpillerin, haksızlıkların üzerini bir daha açılmamacasına kapatmaktır.

Dileriz ki; milli birlik ve beraberliğimiz asla bozulmasın devletimize ve milletimize zeval gelmesin. Milletimiz birlik ve beraberlik içinde demokratik, milli ve üniter yapımızı koruyarak geleceğe güvenle yürüsün. Cumhuriyetimizin gücü, huzuru ve ebedi varlığı demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak daim olsun.

Bu duygu ve düşünceler içinde tarih boyunca bu millet için can veren bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı duruşu, mücadelesi, azmi, kararlılığı ve fedakarlığıyla bertaraf eden Büyük Türk Milletinin gerçek askerleri, polisleri, tüm fertleri, yetkilileri, siyasileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve yetkililerinin önünde saygıyla eğiliyoruz. Şehit olan güvenlik görevlilerimiz ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Rabbimizden rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Büyük Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, tüm vatandaşlarımıza saygılar sunuyoruz. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:01
Öğle 13:08
İkindi 16:56
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@