alexa

banner912

banner766

Ve Eskişehir "çok yüksek riskli" kentler arasında

Sağlık Bakanlığın açıkladığı koronavirüs haritasında son iki haftadır Türkiye'de en çok vaka görülen iller arasında üçüncü sırada yer alan Eskişehir, çok yüksek riskli kentler arasında girdi.

Gündem 26.06.2021, 15:52 28.06.2021, 16:27 ABONE OL: google news
Ve Eskişehir "çok yüksek riskli" kentler arasında

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 12-18 Haziran tarihli koronavirüs risk haritasında 888 bin nüfusa sahip Eskişehir'de vaka sayısı 99,79’dan 8,1 artışla 107,89’a çıktı. Eskişehir böylece 12-18 Haziran tarihleri arasındaki veriler sonucunda bir önceki haftada olduğu gibi Türkiye'de en çok vaka görülen üçüncü kent oldu. Kütahya ve Bolu'nun ardından vaka sayısı en fazla olan kent olan Eskişehir, Sağlık Bakanlığı'nın verilerine çok yüksek riskli iller arasında yer aldı. 

Kütahya'da sağlık il müdürünün bilgisayarından objektiflere yansıyan verilere göre Eskişehir'in haritasının "çok yüksek riskli il" anlamına gelen kırmızı renge boyandığı görülüyor. Görüntüde Eskişehir'in dışında ayrıca Kütahya, Bolu ve Ağrı'nın çok yüksek riskli iller arasında yer aldığı görülüyor. 

Risk haritası da kırmızıya dönüyor

Sağlık Bakanlığı’nın güncellenen vaka sayıları Hayat Eve Sığar (HES) programına yansıdı. Vaka artışı görülen Eskişehir’de mavi olan bölgeler yeniden kızardı. Özellikle kent merkezi ve Emek Mahallesi'nde kırmızı bölgelerin sayısının arttığı görüldü.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@