Yarıyıl tatilinde ücret alınmayacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi alınan UKOME kararı ile yarıyıl tatilinde servis ücreti alınmayacağını ancak, sosyal medyada bu konuda asıl kararın üzerinde değişiklik yapılarak paylaşımlar yapıldığını duyurdu.

Yarıyıl tatilinde ücret alınmayacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından okul servisleri ile ilgili yapılan açıklamada, “Okul Servislerin Yarıyıl (Sömestre) tatili süresince ücret almaması ile ilgili olarak 7 Temmuz 2018 Tarih ve 2018-9_1-2 sayılı UKOME Genel Kurulu kararının bazı sosyal medya hesaplarında kasıtlı olarak eksik gösterildiği anlaşılmıştır” denildi. 

UKOME’nin kararı açık ve net: Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Okul Taşıtı ücret tarifesine ek olarak, “Yarıyıl (Sömestre) tatili süresince ücret alınamayacağı kararı” açıktır. UKOME’nin çok açık ve net olan bu kararına rağmen, Sömestr tatilinin yaklaştığı şu günlerde, kimi sosyal medya hesaplarında, özellikle bu maddenin karardan kasıtlı olarak çıkarıldığı görülmektedir. Eskişehir Kamuoyu’nu bilgilendirmek amacı ile, UKOME’nin bu konuda aldığı asıl karar ile üzerinde değişiklik yapılarak sosyal medyaya servis edilen görseli birlikte paylaşıyor, kamuoyunu ve Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası’nı, konuya karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 16:29
banner544
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat Coşkun
Ferhat Coşkun - 6 ay Önce

Okul servisi ukome kararına rağmen sömestr tatilinde tam ücret istemektedir

SIRADAKİ HABER

banner507

banner508