banner766

'Yazıklar olsun'

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, Danıştay'ın 'Andımız' ile ilgili kararının ardından bazı STK'ların kamuoyunu manipüle etmeye çalıştığının altını çizerek ''Kamu çalışanlarının onlarca sorunu varken, sesini çıkarmayarak sus-pus olan süt dökmüş kedi moduna giren sendika görünümlü etkisiz yapı Öğrenci Andı konusunda aslan görünümünde kükremeye çalışıyor'' dedi.

Gündem 20.10.2018, 14:37 21.10.2018, 14:22
'Yazıklar olsun'

Urfalı, Milli Eğitim Bakanına seslendiği basın açıklamasında “Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a sesleniyoruz, “Türküm, doğruyum, çalışkanım diye haykıran, “Varlığım; Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türküm diyene!” demekten gurur duyan çocuklarımıza Öğrenci Andımızı yeniden armağan edin. Her şeyden önce ülkemizin 15 Temmuz tecrübesi bulunmaktadır. Vatanına sevdalı, milletini önceleyen, milli birlik ve beraberliği, huzuru her şeyden önde tutan insanların kendi ülkesine zarar verecek faaliyetler içinde yer alması mümkün değildir. Bu nedenle çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren milli bilinci yüksek insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Öğrenci Andı da bu amaca hizmet eden en önemli unsurlardan birisidir” diye konuştu. 

''Yazıklar olsun''

Urfalı, “Öte yandan bir güruh var ki, Öğrenci Andı’na alerjisi olduğunu bir kez daha ispat etmiştir. Büyük hezeyan içindeki bu bozguncular, ayrılıkçılar, millet ve devlet düşmanlarının eteklerinin tutuştuğunu görmek ibret vesikasıdır. Aralarında bazı sözde sivil toplum kuruluşlarının da bulunduğu bu güruh, karar açıklandıktan hemen sonra kamuoyunu manipüle etmeye çalışmaktadır. Kamu çalışanlarının onlarca sorunu varken, sesini çıkarmayarak sus-pus olan süt dökmüş kedi moduna giren sendika görünümlü etkisiz yapı Öğrenci Andı konusunda aslan görünümünde kükremeye çalışıyor. Tek kelimeyle yazıklar olsun! Siz kim oluyorsunuz da mahkemenin kararını tanımıyorsunuz? Bu sendika görünümlü yapı “Türküm, doğruyum, çalışkanım, varlığım Türk varlığına armağan olsun, ne mutlu Türküm diyene” sözlerinin neresini beğenmemektedir?” dedi.

''Eleştirileri doğru bulmuyoruz''

“Yüksek yargının aldığı karara ilişkin bunun hukuki olmadığı veya yerindelik denetimi yaptığına ilişkin eleştirileri doğru bulmuyoruz” diyen Urfalı açıklamasında “Çünkü kararları beğenen de beğenmeyen de olacaktır ancak her yargı kararı tartışılacak olursa bunun sonunun gelmeyeceği açıktır. Hukuk devletinde yargı ne karar verdiyse o karar çerçevesinde idarenin de uygulama yapması gerekir. Öğrenci Andı kararını beğenmeyerek eleştirenler unutmamalıdır ki; idarenin takdir hakkı serbestçe kullanılabilecek bir keyfiyeti ifade etmeyip kamu yararı ve hizmetin gereklerine uygun kullanılmalıdır. Büyük Türk milletinin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sonsuza dek varlığını sürdürebilmesinin yolu; Milli birlik ve beraberlik içinde yüzde 100 milli ve yüzde 100 yerli ruhla mücadele etmektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve bu ülkede yaşamaktan gurur duyan herkesin yargının verdiği bu karara saygı duymasını bekliyoruz. Kamu çalışanlarını milli andımızın okutulmasından bile rahatsızlık duyan Malum-Sen anlayışı karşısında uyarıyor, tercihlerini bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:27
Güneş 07:56
Öğle 12:53
İkindi 15:19
Akşam 17:40
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@