alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Yurtman: Biz bu yasakçı zihniyeti iyi tanıyoruz

Eğitim İş Eskişehir Şubesi tarafından Eskişehir Valiliği’nin 3 gün önce aldığı bir kararla 10 Mayıs 2022 tarihinden itibaren, 15 gün süreyle açık alanlarda yapılacak her türlü etkinliğe izin verilenler dışında yasak getirmesine tepki gösterdi.

Gündem 12.05.2022, 16:47 13.05.2022, 14:10 ABONE OL: google news
Yurtman: Biz bu yasakçı zihniyeti iyi tanıyoruz

Sendika binasında açıklamalarda bulunan Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, “Kararın gerekçesi ise şöyledir. Vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair uluslararası sözleşmeler TC Anayasası ve yasalardan kaynaklanan hak ve özgürlüklerini tam ve güvenli bir şekilde kullanabilmelerinin temini ile ilimizde huzur ortamı ile kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla… Peki, soruyoruz; vatandaşların hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, asayişin korunması vatandaşa getirilen yasaklarla mı sağlanır? Tam tersine vatandaşın hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri ve bu etkinliklere özgürce katılabilmeleri için gerekli önlemleri almaktır valiliğin görevi. Ancak biz bu yasağın altında yatan, gerçek nedenleri biliyoruz. Biz bu yasakçı zihniyeti çok iyi tanıyoruz” dedi.

Yurtman, sözlerine şöyle devam etti:

“İktidar ve yandaşlarının etkinlikleri söz konusu olduğunda pandemi şartlarına uymadan açık kapalı alanları lebalep dolduran ancak konu milli bayramların kutlanmasına ve gençlerin eğlenmesine gelince 2 yıldır pandemiyi bahane ederek engelleyen aynı zihniyettir. Bu yılda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da kapsayan 2 hafta süreyle sudan gerekçeler yasaklayan aynı zihniyettir. Sayın Valinin insanların özgürlüklerini engelleyen ve yaşam tarzına müdahale anlamına gelen bu hukuksuz, dayanaksız kararını geri çekmeye davet ediyoruz. Ve diyoruz ki; biz Eğitim İş olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Gençlik Haftasını gençlerimizle birlikte coşku ile kutlayacağız. 19 Mayıs Günü Valilik Meydanı’nda olacağız.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Mayıs 2022
İmsak 03:54
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:12
Yatsı 21:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@