Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve başta Belde Evi kursiyerleri olmak üzere Eskişehirli kadınların ev ekonomisine katkı sağladıkları Hanımeli Sokağı’nda Ramazan Ayı dönemine geçildi.

Eskişehirlilerin yanı sıra kentimizi ziyaret eden turistlerin de uğrak noktası haline gelen merkezde vatandaşlar, kendileri ve sevdikleri için birçok el emeği ürünü bulabiliyor. Öte yandan sokağın faaliyet gösterdiği saatlerde Ramazan düzenlemesine gidildi. Hanımeli Sokağı Ramazan boyunca 10.30-17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Sokak, arife günü ve Ramazan Bayramı süresince ise kapalı olacak.

Haftanın 7 günü farklı konsept

Hanımeli Sokağı’nda, haftanın her günü farklı bir konsept Eskişehirliler ile buluşuyor. Pazartesi el ürünleri (bireysel stantlar), salı el ürünleri (Belde Evleri ve bireysel stantlar), çarşamba el ürünleri (MAYA Derneği), perşembe el ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Değerlendirme Derneği), cuma yöresel ürünler ve el ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Değerlendirme Derneği), cumartesi bireysel stantlar ile pazar günleri de el ürünleri stantları (bireysel) kent halkı tarafından ziyaret ediliyor.

Eskişehirlilerin yanı sıra kente gezi amaçlı gelen vatandaşların da sıklıkla ziyaret ettiği mekanlardan biri haline gelen Hanımeli Sokağı, İsmet İnönü Caddesi'nde, Kanatlı AVM arkasında faaliyet gösteriyor.