90 yaşında bir politikacı nasıl davranırsa Yılmaz Hocam da o şekilde davranmıştır

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in bir dönem İYİ Parti teşkilatında görev yapmış isimlerle bir araya gelmesini değerlendiren Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, “Yılmaz Hoca bir yemek daveti verdi, insanları davet etti. Ben bunu konuyla ilgili çok kısa bir cevap vereceğim. Ben bu haberi gördüğüm zaman 90 yaşındaki bir politikacının yaptığı bir organizasyon dedim, bir yanlış deyip gülüp geçtim, o kadar başka söyleyeceğim hiçbir şey yok. Yılmaz Hocam burada ciddi anlamda trollenmiştir. Tekrar daha önce olduğu gibi, 90 yaşında bir politikacı nasıl davranırsa Yılmaz Hocam da o şekilde davranmıştır. Ben ve partideki arkadaşlarım bu konuya gülüp geçtik o kadar” dedi. 

“12 ilçede de belediye başkan adaylarımızı belirleme sürecini başlattık”

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Hatipoğlu, “Bizim partimizin kararı bütün il ve ilçelerde seçimlere İYİ Parti olarak kendi adaylarımızla girmek. Ama tabi ileride zaman ne gösterir bilemiyorum, partimizdeki eğilim bugün itibariyle Eskişehir’in bütün ilçelerinde kendi logomuzla seçimlere gireceğiz. Şu anda da 12 kırsal ilçede belediye başkanlığı isimlerini tartışmaya başladık, il ve ilçe başkanlarımızla. 12 ilçede de belediye başkan adaylarımızı belirleme sürecini başlatmış bulunuyoruz. Genel başkanımızla bu ayın içinde bir toplantımız var, genel başkanımız bu tür konularla ilgili gerekli açıklamayı o toplantıda yapacaktır diye düşünüyoruz.

Hocamı bu yaştan sonra mahkemelerde mi süründüreyim

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Hatipoğlu hakkında, ‘Siyasete deprem bölgesinde ihale almak için girdi’ sözlerine karşı suç duyurunda bulunacağı hatırlatılan Hatipoğlu, “Hocamın artık dediklerini biz dikkate almıyoruz, Çoğu yanımda aklı salim CHP’liler beni aradılar benden özür dilediler hocanın adına. Ne yapayım ben artık hocamı bu yaştan sonra mahkemelerde mi süründüreyim. Ben onun için o işlere girmek istemiyorum. Türkiye artık hocamın belediye başkanlığı yapamayacağını bu süreçte görmüştür. Benim artık hocam hakkında söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Biz artık hocama gülüp geçiyoruz herkesin güldüğü gibi” dedi. 

Cumhur İttifakı ile kesinlikle görüşmedim

Hatipoğlu, geçen süreçte Cumhur İttifakı ile görüşüyor musunuz sorusuna ise, “Kesinlikle öyle bir şey yok. Bunlar benim şahsi fikirlerim partimizi bağlamaz benim gönlümden o geçmiştir. Hala da geçiyor. Ama bunlar benim şahsi fikirlerim İYİ Parti’yi bağlamaz. Biz partinin ana organları ne karar verirse o doğrultuda ilerleyeceğiz. Bugün itibariyle ana organların dediği, bizim de öncelikli istediğimiz İYİ Parti’nin tek başına seçimlere girmesidir.  İYİ Parti olarak inşallah temennimiz Eskişehir’de ve tüm ilçelerde tek başımıza seçime gireceğiz ve İYİ Parti olarak oyumuzu arttıracağız” 

Figen Kahya ‘değişim’ mesajıyla adaylığını duyurdu Figen Kahya ‘değişim’ mesajıyla adaylığını duyurdu

Genel başkanımız ne derse o

İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil ise yaklaşan yerel seçimler öncesi ittifak yapılıp yapılamayacağı ile ilgili şu değerlendirmede bulundu;

“Genel başkanımızın genel merkezimizin verdiği kararla kendi logomuzla seçimlere girmek istiyoruz. Ama 7 ay çok uzun süre neler getirecek bilemeyiz. Genel merkez eğer bir ittifak olması gerektiğini söylerse tabi ki biz il olarak ittifakı da destekleyeceğiz. Genel başkanımız ne derse o”