Reyhan Büyükerşen’e sordu: Seçim bütçesi mi oluşturmaya çalışıyorsunuz? Reyhan Büyükerşen’e sordu: Seçim bütçesi mi oluşturmaya çalışıyorsunuz?

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ittifak masasını yıktı. İYİ Parti’nin CHP ile birlikte hareket etmesinden dolayı zarar gördüğünü düşündüğünü belirten Hatipoğlu “Yaklaşan yerel seçimlerde partimizin CHP ile ortak hareket etmesine şahsi görüşüm olarak karşıyım. Bu sadece benim değil partimizin milletvekillerinin genel görüşü” diye konuştu. 

“Son verme zamanı geldi”

Yerel seçimlerde AK Parti ve MHP’nin desteklenmesi gerektiğini savunan İYİ Partili vekil, CHP’den sadece köstek gördüklerini kaydederek “Nobran tavırla karşılaştık her yerde alanda.  Eskişehir’de hiçbir destek vermediler ki biz onlara çok verdik. CHP-İYİ Parti iş birliğinde kaybeden hep biz oluyoruz. Bu bizim adımıza işlevsiz ortaklığa son verme zamanı geldi” dedi.

“Eskişehir’de AK Parti ve MHP desteklenebilir”

Eskişehir’de CHP ve AK Parti’nin yaklaşık 200’er bin oyu bulunduğunu kaydeden Hatipoğlu, “Belirleyici parti ise 90 bin ile İYİ Parti. Ben diyorum ki, CHP ile işbirliği tartışmaya açılabilir ve sağ partilerin oluşturduğu blok desteklenebilir. Bence, Eskişehir de mesela AK Parti-MHP desteklenebilir. Sonuç tartışmasız galibiyet olacaktır ve Eskişehir için de hayırlısı budur” dedi.

“Yeni dönemde Eskişehir’e ne verebilir?”

Hatipoğlu, “Milletvekili olduğum ve yaşadığım şehir olan Eskişehir’den örnek vereyim. Belediye uzun yıllardır CHP’de. Şunu söylemeliyim; Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Hocamız Eskişehir’de çok büyük işler başardı. Ancak yaşı geldi 88’e. Yeni bir dönemde Eskişehir’e ne verebilir, alternatif yok mu? Bunlar can alıcı sorular” ifadesini kullandı.

Eskişehir’den büyük tepki gördü 

Hatipoğlu’nun açıklamaları Türkiye gündemine otururken, Eskişehir’de de büyük tepki aldı. CHP’nin bir dönem İYİ Parti’nin seçimlere katılabilmesi için milletvekili transferi yaptığını hatırlatan bazı isimler, buna karşın Hatipoğlu’nun CHP’ye vefa göstermesi gerekirken, eleştirmesinin büyük şanssızlık olduğunu ifade ettiler.