Hosting Nedir, Ne İşe Yarar?

Sektör 23.06.2020 - 23:56 23.06.2020 - 23:56

Hosting; web sitenizde yer alan içeriklerin internet ortamında barındırılmasıdır.  Web sayfalarınızın internette kendi bilgisayarınızda barındırılması zordur. Çünkü her zaman ulaşıma açık bir web sitesi istiyorsanız bilgisayarınız 7 gün 24 saat açık olmalıdır. Bu durum da imkansızdır. Bu yüzden sizin için çok güçlü bir alt yapıya sahip, 7 gün 24 saat hizmet veren, tüm yoğunluklarda sitenizin hızlı açılmasını sağlayan bilgisayarlara ihtiyaç duyarsınız. Bu hizmeti veren bilgisayarlar sunucu ismiyle anılır.

Hosting;  bireysel ve firmalara ait web sitelerinin ya da sayfaların kesinti yaşamadan internet üzerinde yayınlanmasını sağlayan; güçlü donanıma ve yazılımsal web sunucularına sahip olan alt yapı hizmetidir. Özenle hazırladığınız web sayfalarınız kontrol paneli sayesinde dosya transfer yazılımları sayesinde internet sunucularına yüklenir. Daha sonra hosting üzerine domain yani alan adı tanımlamaları yapılır. Böylece web siteniz yayına hazır hale gelir. Barındırma hizmeti olarak da anılan hostingin temel niteliği web sitenizi 7 gün 24 saat dünyanın her bölgesinden  web sitenizi erişilebilir kılmasıdır.

Hosting Ne İşe Yarar?

Hosting, web sitenizin her an yayında kalması ve erişime açık olması için gerekli barındırma hizmetini sağlar. Kendi bilgisayarlarınız size internette her işlemi yaptırabilse de  web sitenize herkesin erişebilmesi konusunda yetersiz kalır. Çok büyük firmalar hosting ihtiyaçlarını kendi sunucusunu satın alarak karşılasa da bu kişisel web sitesi sahipleri ve bütçesi az olan firmalar için imkansız bir çalışmadır. Bu yüzden de web sitesi sahipleri hosting firmaları ile çalışırlar.

Sunucu firmaları; müşterisi olan tüm kullanıcıların web sitelerini kendi sunucularında barındırma yoluna gider. Bu sunucuları veri işlem merkezi denilen yerde barındırır. Sunucu firmaları en gelişmiş güvenlik sistemlerine sahiptir. Ayrıca yazılım ve donanım anlamında da en güvenli internet bağlantılarına sahip alt yapılardır.

Tabii firmaların yeterli bir hosting alt yapısına sahip olabilmesi için kaliteli bir hosting firmasıyla çalışması gerekiyor. Burada da devreye doğru seçimler giriyor. Limonhost  web siteleri için hem bireysel hem de kurumsal müşterilere özel hosting desteği sağlayan güçlü bir firmadır.

LimonHost Hosting Paketleri Nelerdir?

Web siteniz için hosting hizmeti almak istiyorsanız mutlaka bir paket seçmelisiniz. Web sitenizin sayısı, aylık trafik durumunuz ve web  sitenizdeki içeriklerinizin durumu gibi birçok konuya göre size özel bir paket seçebilirsiniz. LimonHost sunucu paketleri şu şekildedir;

Hosting Başlangıç Paketi

Web siteniz için 10 GB disk alanı, 100 tane e posta hesabı ve 500 GB trafik limiti sunar. Bu paket bir tane web sitesine sahip olan ve aylık ziyaretçi sayısı yüksek trafikli sitelere göre daha düşük olacak kişiler tarafından kullanılabilecek bir pakettir. Bu  pakette 1 Core CPU ile 512 MB  RAM kullanabilirsiniz.  Kişisel blog siteniz varsa çok ideal bir seçim olacaktır.

Hosting Ekonomik Paketi

Web siteniz için 100 GB disk alanı, sınırsız e posta, sınırsız trafik vadeder. 3 adet web siteniz için yer açılabilen bir pakettir.  2 databese barındırabilirsiniz.  Sürekli ziyaretçi çeken ve birden fazla web sitesini  barındırmak isteyen kişiler için ideal bir seçimdir. 1 Core CPU ve 1 GB  RAM kullanma şansınız vardır. Siteniz daha hızlı açılır ve daha fazla ziyaretçiyi kaldırabilir. Bu paket birden fazla web sitesi olanlar için idealdir. Farklı projeler üreten kişiler ve firmalar için de önerilebilir. Ayrıca aynı isimle farklı uzantılara sahip web siteleriniz varsa kullanabileceğiniz bir pakettir.

Hosting Kurumsal Paketi

Web siteniz için sınırsız disk alanı, e posta hesabı ve sınırsız trafik vadeden bir hosting paketidir. Sınırsız web sitesini aynı anda barındırabilirsiniz. Tüm web sitelerinize ait hesabınızı tek bir panelden yönetebilme şansınız da vardır. 2 Core CPU ve 2 GB RAM kullanabilirsiniz. Bu sayede en çok trafiğe sahip web siteleri bile kolayca trafiği kaldırabilir. Web sitesi sayısı fazla olan müşteriler için en ekonomik ve yüksek performans vadeden bir pakettir.

Hosting Extra Paket

Web siteniz için sınırsız disk alanı, sınırsız aylık trafik, sınırsız web sitesi sunar. Ayrıca  sınırsız e posta kullanma hakkınız da vardır. 4 Core CPU ve 4 GB RAM kullanabilirsiniz.  Bu paket kurumsal firmalar ve daha büyük ölçekli projeler için doğru bir seçim olacaktır. En yüksek performans vadeden hosting paketidir.

Aradığınız hosting paketini LimonHost farkıyla satın alabilir ve istediğiniz her an, her durumda destek talep edebilirsiniz.

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa