Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonunda 4 Mayıs Perşembe günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirilen açılışa; CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Özdemir ile 19 paydaş üniversitenin rektörlerinin yanı sıra iş dünyasından çok sayıda isim ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninde İKAF’23’e dahil olan tüm paydaşların katılımıyla kurdele kesim töreni gerçekleştirildi.
Açılış töreninin ardından fuar alanını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Adnan Özcan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Yunus Özdemir, üniversiteler, sponsor firmalar, kamu kurumları ve özel kurumlar ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Eskişehir'de Porsuk Çayı kahverengine boyandı Eskişehir'de Porsuk Çayı kahverengine boyandı

ESTÜ standına yoğun ilgi

İKAF'23 Fuar alanında yer alan ESTÜ standı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Üniversitemiz Kariyer Gelişimi ve Destek Birimi Müdürü Doç. Dr. Emre Çimen, Müdür Yardımcıları Öğretim Görevlisi Nazan Gül ile Öğretim Görevlisi İlayda Karaköse ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Öğretim Görevlisi Füsun Adar da stantta görev alarak öğrencilerin ESTÜ hakkında sorularını yanıtladı.

ESTÜ Akademi programları tanıtıldı

İKAF'23 kapsamında ESTÜ Akademi Programları ile ilgili Kariyer Gelişimi ve Destek Birimi ve Ford Otosan, FİGES, Şişecam, ICI Teknoloji yöneticileri tarafından sunumlar yapılarak ESTÜ Akademi iş birlikleri tanıtıldı. 

ESTÜ TEKNOFEST takımları deneyimlerini paylaştı

TEKNOFEST 2023 kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Efficiency Challenge- Hidromobil kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak "Performans ikinciliği" ve "Kurul Özel Ödülü"ne layık görülen Eskişehir Teknik Üniversitesi HİDROANA Takımı ve Elektromobil kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak Türkiye ikinciliğini elde eden ESTÜ Solar Team Takımı ile üniversitemizin önemli başarılara imza atan Anatolia Aero Design İHA proje takımı da İKAF'23’de yer aldı. Katılımcıların yoğun ilgisi karşılaşan proje takımlarımız deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. 
İKAF'23, alanında uzman isimler tarafından gerçekleştirilen söyleşi ve panellerin yanı sıra kaliteli kültür sanat etkinlikleriyle de katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Etkinlik 5 Mayıs 2023 Cuma günü gerçekleştirilen “Bizim Yunus Dans Gösteri” ile son buldu.