14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve genel seçim ilklere sahne olacak 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve genel seçim ilklere sahne olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 15'inci gününde bölgeye gitti. Hatay'da incelemelerde bulunan Erdoğan ve Bahçeli, yetkililerden bilgi aldı. İki lider buradan Kahramanmaraş'a geçti. 

"İçinde sır olan bir olay gibi geliyor bana" 

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti en yakın zamanda en kısa yoldan sizlere ulaşmak suretiyle bu büyük felaketi ortadan kaldırma çabasını göstermiştir. Çok sayıda vatandaşımız hakkın rahmetine kavuşmuştur, çok sayıda vatandaşımız yaralıdır, tedavi görmektedir. Rahmete kavuşanlara Allah'tan rahmet diliyorum, başımız sağ olsun diyorum. Yaralı kardeşlerimize de hayırlı şifalar Allah'tan niyaz ediyorum. Bu büyük felaket mucizelerle anlam kılınmış, içinde sır olan bir olay gibi geliyor bana" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada gündem oldu

Bahçeli'nin konuşması sırasında kullandı "Sır" ifadesi kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Bahçeli'nin bu sözleri için "İyi değerlendirilmeli" yorumunu yaptı.