Mozaik kent Hatay'da kurulan ve farklı etnik köken ve inançlara sahip üyelerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, imam-papaz-öğretmen-avukat-öğrenci-esnaf-mühendis-doktor-ev hanımı gibi çeşitli meslekler ve sosyal grupların bir araya gelmesi ile gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösteriyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı Özel Ödülü’nün yanı sıra birçok ödüle layık görülen Antakya Medeniyetler Korosu, Barış ve Kardeşlik ödülünü iki kez alarak, 2012 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.

Eskişehir'de Oyun Alanı sanatseverlerle buluştu Eskişehir'de Oyun Alanı sanatseverlerle buluştu

Bu yıl Avrupa Günü; birlik, beraberlik ve barış ruhunu vurgulamanın yanı sıra, ülkemizde yaşanan deprem felaketine ilişkin dayanışmaya ve birlik vurgusuna da dikkat çekerken, Antakya Medeniyetler Korosu, Eskişehir konserinin yanı sıra deprem yaralarının sarılması için sekiz ilde daha sanatseverlerle buluşacak. Avrupa Günü Dayanışma Konseri Eskişehir etkinliği saat 19.00’da kokteyl ile başlayacak. Sınırlı sayıda yer alan ücretsiz davetiyeler, Eskişehir AB Bilgi Merkezi’nden temin edebilecek.