alexa

banner912

banner766

İnönü, Akıllı Kırsal Turizm toplantısına ev sahipliği yaptı

İnönü Belediyesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Turizm Fakültesi işbirliği ile yürütülen Akıllı Kırsal Turizm Doğru Avrupa Projesi'nin toplantısı İnönü Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

İnönü 12.11.2019, 15:54 ABONE OL: google news
İnönü, Akıllı Kırsal Turizm toplantısına ev sahipliği yaptı

Proje ortağı üniversitelerden öğretim görevlileri toplantı öncesi İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt’u ziyaret ederek projeye verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Ziyarette İnönü'de 6 ülkeden öğretim görevlilerini ağırlamaktan memnun olduklarını belirten İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, uluslararası projelere ilham veren bir ilçe olarak son derece mutlu oldukları söyledi. Başkan Bozkurt, "Ağırladığımız yabancı misafirlerimiz ilçemizin tanıtılması için gönüllü elçilik yaptıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

ESOGÜ Turizm Fakültesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı da, "Avrupa Birliği ülkesi proje ortağı 6 üniversite hocası katıldı. Akıllı kırsal turizm uygulamaları geliştirme ve içeriği oluşturma bununla ilgili eğitim programları düzenleme amaçlı bir projeydi. Dolayısıyla ikinci günde öğleye kadar İnönü’de tarihi ve turistik alanları gezerek ortaklarımıza ilçemizi tanıttık. Gezi sonrası toplantımızı ilçemizde tamamlamış olduk. İnönü Belediyesi'ne ve tüm katılımcı ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Ortak ülkeler Slovenya, Litvanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve İspanya’dan oluşuyor. Eskişehir’in kırsal turizmi son derece zengin ve güzel" diye konuştu.

Gerçekleştirilen toplantı sonrasında proje yardımcıları ve katılımcı ülkelerden üniversite hocalarına katılımcı sertifikaları verildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@