alexa

banner912

banner766

İnönü'de ambulans garajına mühür

İnönü'de Sağlık Ocağı bahçesi içinde sağlık ocağına ait ambulansın kar ve buzlanmadan etkilenmemesi amacıyla yapılan garaja mühür vurulduğu iddia edildi. CHP İnönü İlçe Başkanı Demirci, ambulansın acil vakalara müdahale etmesi için hazır bulundurulması, kar ve buzlanmadan korunması amacıyla yapılan ambulans araç garajının mühürlenmesine büyük tepki gösterdi.

İnönü 08.11.2019, 14:52 09.11.2019, 13:18 ABONE OL: google news
İnönü'de ambulans garajına mühür

Acil sağlık çalışanlarının ve ambulansın soğuktan korunması amacıyla yapılan garajın mühürlenmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden CHP İnönü İlçe Başkanı Hüseyin Demirci, “İddialara göre ambulans araç garajı Belediye Başkanının talimatı ile mühürlenmiş. Bizleri şaşırtan, garaj aylardır yapım aşamasındayken kimsenin sesi çıkmayıp seçim bittikten ve garaj tamamlandığında kapısına birden mühür vurulmasıdır. Madem garaj kanunlara aykırı yapılıyordu neden aylardır müdahalede bulunulmadı? Neden garajın mühürlenmesi için yapımının bitmesi beklendi?” dedi. 

Demirci, ortaya konulan davranışın hem kamu kaynaklarının israfı hem sağlık çalışanlarının çalışma ortamının bozulması hem de kamu sağlığının tehlikeye atılmak olduğunu ifade etti. 

Demirci, “Sağlık Ocağının bahçesi içine yapılan garaj, eğer kaçak yapıldıysa neden bu kadar zaman beklendi? Burada ciddi bir kamu israfına göz yumulduğu da görülüyor. Garajın hangi amaçla yapıldığı, neye hizmet edeceği açıkça belli. Kışın kar ve buzdan korunarak acil vakalara zamanında müdahale etmek amacıyla ambulansın park edeceği ve sağlık çalışanlarının soğuktan korunacağı ortadadır.Bu garajın mühürlenme amacını anlamamız asla mümkün değildir. Belediye tarafından vatandaşa yıllardır yapılan zulüm artık ilçemizdeki sağlık kuruluşuna da yansımıştır.” diye konuştu. 

Yorumlar (1)
Meral Demirci 2 yıl önce
Garajın kesinlikle tekrar açılması inönüye kazandırdıgı hizmet bir cok konuda fayda sagladıgı dogrudur.
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@