alexa

banner920

banner924

banner926

banner927

banner912

banner921

banner923

banner925

banner766

Ünlüce: Kadınların yanında, şiddetin karşısındayız

Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi tarafından ilçelerde kadınlara yönelik gerçekleştirilen hizmet tanıtım toplantıları Beylikova, Mihalıççık ve Çifteler'de gerçekleştirildi. İnönü'deki toplantıya katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce "Kırsalda yaptığımız alt yapı ve üst yapı hizmetleri kadar kadınlarını gelişimine de katkı sağlamaya büyük önem veriyoruz. Konu ne olursa olsun her zaman yanınızda, sizlere yönelik fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddetin karşısındayız!" dedi.

İnönü 14.03.2021, 14:43 15.03.2021, 14:40 ABONE OL: google news
Ünlüce: Kadınların yanında, şiddetin karşısındayız

Eğitime destek kurslarından çocuk kurslarına, kişisel gelişim kurslarından bilişim teknoloji kurslarına, spor ve dans kurslarından mesleki kurslara kadar farklı alanlarda vatandaşlara ücretsiz eğitimler sağlayan Büyükşehir Belediyesi,bu imkanları kent merkezinden sonra kırsalda yaşayan vatandaşlara da sunmaya başladı. Bu kapsamda ilçelerde kadınlara yönelik hizmet tanıtım toplantıları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz olarak verilen kurslar ve Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'nin hizmetlerinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Beylikova'nın ardından Mihalıççık ve Çifteler'de de kadınlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ücretsiz hukuk danışmanlığı, diyet ve beslenme danışmanlığı ve psikolojik danışmanlığı ile her zaman kadınların yanında olduklarını ifade ettiler.

İnönü'deki toplantıya katılan ve İnönülü kadınlar ile bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ise kadınların verdiği toplumsal mücadeleyi desteklemek ve kadınları güçlendirmek adına birbirinden değerli hizmetler verdiklerini belirtti. Ünlüce, "Kadınların Türkiye'de vermek zorunda bırakıldığı bir mücadele var. Biz de kadınlara imkan verildiğinde yapamayacakları hiçbir şey olmadığını bildiğimiz için kadınları güçlendirmek için birbirinden farklı alanlarda ücretsiz eğitimler ve hizmetler sunuyoruz. İlçelerimizde de bu eğitimleri ve hizmetleri kadınların bilmesi ve diledikleri zaman bunlardan yararlanabilmelerini istiyoruz. O sebeple bu tanıtım toplantılarını düzenliyoruz. İnanıyorum ki kadınlar da bunlara ilgi gösterecektir. Biz her ne konuda olursa olsun her zaman yanlarındayız! Kadına yönelik her türlü eşitsizliğin, şiddetin ise karşısındayız." dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 06:04
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:50
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@