İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nde (İMİB) yapılan seçim sonucunda oluşturulan yönetimde, iki Eskişehirli iş adamı yer aldı.

İstanbul’daki Türkiye İhracat Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde 16 Nisan’da gerçekleştirilen seçimde, Aydın Dinçer ve Rüstem Çetinkaya’nın listeleri yarıştı. Çetinkaya ve ekibi, 638 geçerli oyun kullanıldığı seçimde, mevcut başkandan 100 oy fazla alarak seçimi kazandı. Çetinkaya’nın yönetiminde Eskişehir’den iş adamı Metin Çekiç ve Cihad Yağmur Sadıkoğlu yer aldı.

Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte

Seçimin ardından değerlendirmede bulunan Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı ve Çekiçler Mermer Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çekiç, “Ülkemiz madencilik sektörünün öncü kurumlarından olan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği son 20 yılın en geniş katılımlı seçimli genel kurulunu gerçekleştirdi. Yapılan seçim de ise Eskişehir’den seçime katıldık ve ipi göğüsledik. Bizlere tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağız. Hem Eskişehir madencilik sektörüne hizmet edeceğiz hem de ülkemiz için Türkiye maden ihracatçılarının lehine çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.