Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilerin istedikleri diş rengine sahip olması amacıyla etkili bir kozmetik çözüm olan diş beyazlatma yöntemi uygulanabilir. Sağladığı etki ve uygulama kolaylığı nedeniyle diş beyazlatma İstanbul ve diğer illerimizde son derece popülerdir. Dr. Sait Gezer tarafından da en sık uygulanan estetik diş hekimliği prosedürlerinden biri olan diş beyazlatma fiyatları uygulamanın gerçekleştirildiği yöntem başta olmak üzere farklı etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Dr. Sait Gezer ofis tipi diş beyazlatma ve ev tipi diş beyazlatma uygulamaları ile göz alıcı gülümsemelere sahip olmak isteyen kişilerin başvurduğu ilk adrestir. Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun diş beyazlatma yönteminin belirlenmesi ve ışıl ışıl bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlayacak diş beyazlatma uygulamasının yapılması için Dr. Sait Gezer ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş beyazlatma uygulamaları pek çok farklı nedenle dişlerinde renklenme ve lekelenmeler olan aynı zamanda doğal diş renginden birkaç ton açılma sağlanmasını isteyen hastalarda etkili sonuçlar verir. Diş beyazlatma uygulaması kapsamında hastanın dişlerinde beyazlatma etkisi yaratma amacıyla diş beyazlatma jelleri dişlerin üzerine sürülür. Diş beyazlatma jellerinin diş yüzeyindeki gözenekli mine yapısında bulunan renkli organik ve inorganik maddelerin çözülmesini sağlamasıyla dişlerde beyazlama etkisi elde edilir.

Kişi özelinde değişebilen diş rengi bazı kişilerde doğal olarak sarıya yakındır. Bazı kişilerin dişleri beyaz olmakla birlikte zaman içinde başta dişlerde renklenmeye neden olabilecek bazı maddelerin aşırı tüketimi olmak üzere çeşitli nedenlerle renklenip lekelenebilir. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve diş ipi kullanılması diş sağlığı açısından son derece etkili olmakla birlikte dişlerdeki sararma ve renk değişikliklerinin giderilmesi için her zaman yeterli olmaz. Bu tür durumlarda istenilen sonucu elde etmenin yolu profesyonel diş beyazlatma yöntemlerinin uygulanmasıdır.

Diş Beyazlatma Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Diş beyazlatma ya da diğer adıyla bleaching kadınlar ve erkekler arasında popüler bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Dişlerde çeşitli faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde ortaya çıkan koyulaşmaların polisaj ve diş taşı temizliği ile giderilmesi mümkün olabilir. Ancak dişteki renklenmeleri gidermek için bu uygulamalar yeterli gelmez ya da dişin doğal renginde birkaç ton açılma elde edilmek istenirse profesyonel diş beyazlatma yöntemleri uygulanmalıdır. Diş beyazlatma uygulamalarından sonra dişlerin mevcut durumuna ve yapısal özelliklerine göre farklılık olabilse de 4 ila 5 ton beyazlama sağlanması mümkündür.

Dişlerinin daha beyaz görünmesini isteyen ve uygulamaya engel bir durumu olmayan kişilere diş beyazlatma yapılabilir. Diş beyazlatma yaptırmak isteyen hastanın diş minesinde derin çatlak, diş eti çekilmesi, diş apsesi ve diş eti iltihabı gibi sorunlar varsa diş beyazlatma yapılmaz. Dişlerinde çürük olan kişilere diş beyazlatma yapılmadan önce de bu çürüklerin tedavi edilmesi gerekir.

Dişlerin yapısal özelliklerine, mevcut durumlarına ve elde edilmek istenilen sonuca göre diş beyazlatma bir ya da daha fazla sayıda seansta tamamlanabilir. Hastanın dişlerinin doğal beyazlığına sahip olabilmesi için genellikle 2 ila 3 seans yeterlidir. 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi yani bleaching ofis tipi diş beyazlatma (office bleaching) ve ev tipi diş beyazlatma (home bleaching) olmak üzere iki farklı yöntemle gerçekleştirilebilen bir prosedürdür. 

Eskişehir'de velilere kırtasiye alışverişi uyarısı Eskişehir'de velilere kırtasiye alışverişi uyarısı

Ofis tipi diş beyazlatma son derece etkili ve hızlı sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntemdir. Klinik ortamında diş hekiminin gerçekleştirdiği profesyonel diş beyazlatma işlemi olarak da bilinir. Genellikle her biri 30 dakikadan oluşan 2 ila 3 seans şeklinde uygulanan ofis tipi diş beyazlatma uygulaması sonrası hastanın dişlerinde doğal diş rengine göre bir beyazlatma etkisi elde edilir. Ofis tipi diş beyazlatma uygulamasının kaç seansta tamamlanacağı elde edilmek istenilen sonuca, hastanın diş hassasiyetine ve benzer etkenlere göre belirlenir.

Ofis tipi diş beyazlatma uygulamasının ilk adımı hastanın diş taşlarının temizlenmesidir. Diş taşı temizliği dişlerde elde edilecek beyazlatma etkisinin kalıcılığının sağlanması açısından kritik öneme sahiptir. Diş beyazlatma işleminden önce elde edilmek istenilen diş rengi hastanın ve diş hekiminin ortak kararıyla belirlenir. 

Uygulama sırasında kullanılan diş beyazlatma jelinin hastanın diş etlerinde herhangi bir zarara neden olmaması için diş etlerine koruyucu bir bariyer uygulanır. Diş beyazlatma jeli yüksek oranda oksijen içeren bir kimyasal jeldir. Hastanın dişlerine sürülen diş beyazlatma özelliğine sahip kimyasal jel lazer ya da farklı ışık kaynakları kullanılarak aktive edilir.

Diş beyazlatma jeli dişlerde belirli bir süre bekletildikten sonra temizlenir. Elde edilen diş rengi değerlendirildikten sonra diş beyazlatma seanslarına devam edilip edilmeyeceği kararı verilir. Bu doğrultuda diş beyazlatma uygulaması sonlandırılır ya da yeni seans veya seanslar uygulanır. 

Ev tipi diş beyazlatma ise hasta tarafından ev ortamında ancak diş hekiminin kontrolünde gerçekleştirilir. Alınan ölçülerle hasta özelinde hazırlanan diş beyazlatma plaklarının içine diş beyazlatma jeli sürülür ve dişler diş hekiminin belirttiği gün ve süre boyunca dişlere takılır. Ayrıca blog bölümünde paylaşılan, diş beyazlatma bandı içeriklerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.