İYİ Parti Eskişehir kongreye gidiyor

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, 2. Olağan kongreleri öncesi yaptığı açıklamada, "Kongrelerimizle İYİ Parti iktidarına giden yolun taşlarını döşüyoruz" diye konuştu.

Siyaset 03.07.2020 - 14:54 03.07.2020 - 14:54

Ektaş, "İYİ Parti, kuruluşundan sadece sekiz ay sonra; seçimlere girmesini engellemek amacıyla yapılan ve hiçbir devlet yardımı almadan katıldığı ultra erken seçimde, değerli halkımızın teveccühüyle, Türk siyasi tarihimizin en büyük başarı hikayelerinden birini yazmış, anti demokratik yüzde 10 seçim barajını, baskıları, engellemeleri,  bariyerleri yıkarak meclise girmiştir. İYİ Parti, Türk siyasetinde tüm dengeleri değiştirmiş, siyasetin merkezinde halkımızın özlem duyduğu çekim gücünü oluşturmuştur. İYİ Parti'nin siyaset sahnesinde yer almasıyla, AK Parti ilk defa meclis salt çoğunluğunu kaybetmiş, yerel seçimlerde ülkemizin kalbi ve can damarları olan tüm Büyükşehirler, Millet İttifakı belediye başkanlarıyla tanışmıştır. İnsanımızın gözlerinde ışık, dudaklarında tebessüm, sesinde neşeyle ve gelecek kaygısı olmadan yaşamak hakkı vardır. İlke ve değerlerimiz ışığında, Milletimize hizmet etmek, Ülkemizi refah ve mutluluk devleti haline getirmek idealimizdir.  Bunu gerçekleştirmek için iktidar olmamız gerektiğini biliyoruz. Önümüzde çetin bir yol var. Olanaksız olarak ifade edilen onca işi başardık, iktidar olmayı da başaracağız. Bunun için tek bir şeye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz çalışmak. Azim ve kararlılıkla çalışıyoruz" dedi. 

Ektaş, kongre yer ve tarihi ile ilgili olarak da, "Bu hafta sonu Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde pazar günü 2. Olağan İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremiz saat 10:30’da başlayacak. İYİ Parti iktidarına giden yol taşlarını döşeyecek olan demokrasi şölenine halkımızı davet ediyoruz. Saygıdeğer halkımızı yanımızda görmek bizleri onurlandıracaktır. Saygılarımla" diye konuştu.

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa