İYİ Parti'ye Eskişehir'de gönül vermiş partililerin bazı rahatsızlıkları gündemde. İYİ Parti İl Başkanı Eren Ekmen'in seçildikten sonra parti için yeterince katkı sağlayamadığı, partiye çok az zaman ayırdığı Eskişehir'de partililer arasında konuşuluyor. Bu durum üyeler, yönetim kurulu üyelerince ve partiye gönül veren kişiler tarafından da eleştiriliyor.

Partililer il Başkanı Ekmen'den bu eleştirileri dikkate alıp çabalarını arttırmasını beklerken, Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın görev değişikliğinin akabinde kendine il danışmanı ataması yapması, ardından il divanında değişiklik yapacağı bilgisi, bu değişikliğin il danışmanı atamasıyla ilgili olduğu şeklinde değerlendirildiği iddia edildi. İl danışmanını teşkilatın ve yönetimin üzerine konumlandırma isteği olarak okunduğu, il divanında yapmak istediği tasarruf ve girişimler  il yönetim kurulunda derin kaygılara sebebiyet verdiği gelen bilgiler arasında. 

İl Başkanının kendisine resmi yazıyla danışman görevlendirdiği kişinin, Ümit Özdağ sorunu yaşandığı dönemde, aylarca Genel Başkan Meral Akşener'i ve Koray Aydın'ı eleştiren, Zafer Partisi kurulduğunda Eskişehir İl Başkan adayı olarak ismi geçen kişi olması ortamı daha da gerdiği ileri sürüldü. 

10 Mayıs 2022 tarihli yönetim kurulu toplantısında  İl Başkanı yeni il danışmanını il yönetimine tanıştırdı. İl başkanının açıklamış olduğu yeni divan kurulunda yıllarını partiye adamış maddi ve manevi partinin kuruluşundan bu yana en çok  hizmeti olan divan kurulu üyelerinin bazılarının yeni divana alınmadığı görüldüğü kaydedildi. Toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu yapılan il danışmanı atamasının ve divan değişikliğin doğru olmadığı hususunda görüş bildirip itirazda bulunduğu ve burada bir takım gerilimler de yaşandığı iddia edildi.

O toplantıda bulunan bir partili ise şöyle konuştu;

Başkan Ataç'tan Safranbolu Belediyesi'ne ziyaret Başkan Ataç'tan Safranbolu Belediyesi'ne ziyaret

"Eleştirilerin dikkate alınmaması, nahoş bir üslubla, eleştirenlerin istifaya davet edilmesi üzerine yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu  yapılan bu yanlışların partimize zarar vereceğini düşünerek, mevcut başkanın önceki performansını da dikkate alarak başkanın ve yönetiminin partimize faydalı olamayacağı kanaatine varılmış ve sonuç olarak 10' u divan kurulunda olmak üzere il yönetim kurulunun toplam 25 üyesi istifa etmiştir. Bu olayları duyan il disiplin kurulu başkanı da  istifa etmiştir. Yedek yönetim kurulu üyelerinden bir kaç kişi dışında büyük çoğunluğu da il yönetim kurulu asıl üyeliği görevini kabul etmemişlerdir. Uzun süredir yönetim içinde bulunan bir grupla yönetim dışında bulunan  başka bir grubun Eren Beyin görevden alınması çabaları devam ederken, Eren Beyi il başkanı seçen ve yönetimin omurgasını oluşturan, partinin tüm çalışmalarına imza atan esas kısmının istifasının ardından, genel merkezin  Eren Ekmen'den görevi alması, il ve ilçe yönetimlerini feshetmesi, parti ilk kurucu il yönetiminden bu güne kadar tüm il yönetim kurullarında, yönetim içinden ve dışından yarattıkları kaos ile sorunlara neden olan, hizipleşmiş grupların kişilerin olmayacağı yeni bir yönetimle yola devam edecek il başkanı ataması bekleniyor"