Nebi Hatipoğlu’nun aday adaylığını açıkladığı iftar programına İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, ilçe başkanları, sanayi ve ticaretin önde gelen isimleri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. İftar programının ardından toplantının açılış konuşmasını İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, gerçekleştirdi. Edizgil, ‘‘Ülke olarak şeffaflığa ve birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Adalete ihtiyacımız var. Ülkenin huzura ihtiyacı var. Bütün bunlar İYİ Parti iktidarında sizlerin olacak. Birlikte başaracağız’’ dedi. 

“Hayatım Eskişehir’de geçti”

Eskişehir milletvekili aday adaylığını ilan eden Nebi Hatipoğlu “Eskişehir’de ticaret yaptım, fabrikalar kurdum. Eskişehirspor’da, Sanayi Odası’nda ve birçok sivil toplum kuruluşunda hizmet ettim. Eskişehir’de 10 binlerce hemşerime iş ve aş sağladım. Yaptığım her işi ciddiyetle yaptım her işin en iyisini yapmaya çalıştım. Allah nasip etti, her işin üstesinden başarıyla geldim. Şehrimizin en büyük markası Eskişehirspor’a başkan oldum ve 17 yıl aradan sonra şampiyon yaptım. Kendi firmamı da vergi ve ihracat şampiyonu yaptım’’ diye konuştu.

“Eskişehir’de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım”

Hatipoğlu şöyle devam etti;

“Bugün de doğduğum büyüdüğüm ekmeğini yediğim Türkiye’nin gözbebeği Eskişehir’imizi, sanayide, sağlıkta, tarımda, ulaşımda kültür ve sanatta şampiyon yapmak için ilkelerini benimsediğim kendime yakın gördüğüm İYİ Parti’de sizin vekiliniz olmaya karar verdim. Çok kıymetli genel başkanımla konuştum beni sizlere emanet etti. Siz değerli hemşehrilerimin desteğinizi ve vekaletini alıp Gazi Meclisimize giderek Eskişehir için çalışmak, memleketime siz hemşehrilerime hizmet etmek, şehrimize kalıcı eserler bırakmak tek isteğim ve temennimdir. Eğer vekiliniz olarak Gazi Meclis’e gidersem, vekil olduğum sürece Eskişehir’de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım. Esnafımız sanayicim için var gücümle çalışıp tüm imkanlara kavuşmalarına ön ayak olacağım” dedi.

“Eskişehirspor’u Süper Lig’e tekrar çıkaracağım”

Eskişehirspor’un içinde bulunduğu duruma da değinen Hatipoğlu “Buradan tüm cefakar taraftarımıza söz veriyorum Eskişehirspor’u Süper Lig’e tekrar çıkaracağım. Siz değerli hemşerilerimin dertleriyle dertlenip mutlu günlerinde yanında olacağım. Eskişehir’in insanı sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım. Kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum’’ ifadelerini kullandı. 

Eskişehirspor taraftarı da destek verdi

Nebi Hatipoğlu’nun aday adaylığını duyurduğu sıralarda bir grup Eskişehirspor taraftarı meşalelerle salon dışından Hatipoğlu’na tezahüratlarla destek verdi.

Eskişehirspor Başkanvekili Fatih Baturaygil de Hatipoğlu’na üzerinde Siyah Kırmızılı takımda oynayan futbolcuların imzalarının yer aldığı çerçeveletilmiş Eskişehirspor forması hediye etti. 

Mercan’ın bakan damadının duygusal anları Mercan’ın bakan damadının duygusal anları

26 kişiye İYİ Parti rozeti takıldı

Konuşmasının ardından Hatipoğlu, sahneye il ve ilçe başkanlarını ve aday adaylarını davet etti. Fotoğraf çekiminin ardından İYİ Parti’ye üyelik için başvuran 26 kişiye rozetleri takıldı.