İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, 15 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak il kongresine öncesi dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Eskişehir teşkilatında ilçe kongrelerinin sona ermesinin ardından gözler 15 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan il kongresine çevrildi. Kongre öncesi bir açıklama yapan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, birlik ve beraberlik mesajları verdi;

Edizgil açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bilindiği üzere iktidara yürüyen İYİ Parti’miz kongre sürecine girmiştir. Kimilerince garip karşılansa da demokrasiyi önce partimizde yaşatan bu girişim başta parti tabanımız olmak üzere pek çok kesimden takdir görmüştür.

Kongre yarışları, Eskişehir ve ilçelerinde de büyük bir heyecana ve hareketliliğe yol açtı. Bu süreçte sosyal medyaya yansıyan bazı olumsuz açıklama ve paylaşımlar oldu. Bunların çoğu asılsız olsa da ben yine de demokrasinin gereği olarak görüyorum.

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı olarak sürecimize, birlikteliğimize zarar vermeyen, eleştiri ve edep sınırları sınırlarını aşmayan tüm açıklamaları ve herkesi hoş karşılıyor, kucaklamaya devam ediyorum.

İYİ Parti Eskişehir'de kadınlar bin kapıya konuk oldu İYİ Parti Eskişehir'de kadınlar bin kapıya konuk oldu

Günün sonunda herkes İYİ Partili, hepimizin hedefi ortak. İlçe kongrelerimiz geride kaldı. Seçilen tüm arkadaşlarıma başırılar diliyorum. Önümüzde benim de aday olduğum il kongremiz var.

Adaylığını açıklayan diğer arkadaşlarımızla bu süreci de birlik ve beraberlik içinde tamamlayacağız. Kazanan şehrimiz, ülkemiz ve İYİ Parti’miz olacak. Kimsenin şüphesi olmasın memleketimizi hep birlikte İYİ günlere kavuşturacağız.

15 Ocak akşamından itibaren seçilen seçilmeyen tüm İYİ’lerle hep beraber sahada olacağız ve ülkemizi hak ettiği günlere kavuşturmak için genel seçimlere hazırlanacağız.

İlk günden bugüne kadar partimize gönül vermiş, hizmet etmiş, hizmet edecek herkesi selamlıyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum"