İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, yatırımcıları Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi'ne davet etti.

Toptaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"İlçe olarak yıllardır özlemini çektiğimiz ve ilçemizin makûs talihini değiştireceğine inandığımız Sivrihisar Organize Sanayi nihayet tamamlanmış olup, yatırımcılarını beklemektedir.

Sivrihisar Organize Sanayi bölgesi tarihin en büyük ticaret güzergâhı olarak bilinen ipek yolunun (E80 karayolunun D-200) ve Ankara – Eskişehir - Bursa oto yolunun üzerinde kurulmuştur. Sivrihisar Organize Sanayimiz Ankara’ya 130 kilometre Eskişehir’e 80 kilometre mesafede yer almakta olup, karayolu taşımacılığının merkezi konumundadır.

Lojistik bakımından Polatlı - Eskişehir gibi demiryolu bağlantıları ve Eskişehir’in sahip olduğu Gemlik Limanı bağlantısından istifade edebilecek konumdadır. Sivrihisar Organize Sanayisi bölgesi 218 hektar olarak 76 adet sanayi parseline sahiptir. Parsel alanları 5 bin metrekare ile 100 bin metrekare arasında değişmektedir. Alt yapısı (Yol, su, kanalizasyon, su deposu, Telekom alt yapısı) ve üst yapısı tamamlanmış olup, Savunma sanayi, medikal sanayi ve diğer her türlü sanayi için uygun yatırım imkânlarına sahiptir.

Sivrihisar'ın 30 yıllık hayali gerçek oluyor Sivrihisar'ın 30 yıllık hayali gerçek oluyor

Organize Sanayi yatırımcı bekliyor

Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi geçen yılsonu itibari ile tamamlanmasına rağmen henüz bir yatırımcı gelmemesi ilçe halkı olarak bizi endişeye sevk etmiştir. Bunca emek, bunca çaba ve vatandaşlarımızın alın teri ile verdikleri vergiler boşa gitmemeli bir an evvel bozkırın ortasında fabrika bacaları tütmelidir. Medeniyetler zinciri, tarih, kültür bakımından gelecekte turizmin yıldızı olmaya namzet olan ilçemiz Sanayi Ticaret yönünden de kalkınması en büyük emelimizdir.

Hemşerimiz Nasrettin Hocanın deyimi ile dünyanın merkezinde bulunan ve ilerde Anadolu’nun parlayan yıldızı olmaya aday olan ilçemize iş adamlarımızı, yatırım yapmaya davet ediyoruz. Bozkırda yeşeren ümitlerin sönmemesi adına ilimiz milletvekillerinin de organize sanayi bölgesine yatırımcı getirilmesi için yardımcı olmalarını ilçemiz adına talep ediyoruz"