Dr. Arslan Kabukcuoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“5 yıl önce, genel başkanımın konuşacağı salonda elektriklerin kesildiği, genel başkanımıza konuşma fırsatı tanınmadığı, kurulduktan 8 ay sonra seçime katılmasın diye apar topar erken seçime gidilen bir partinin, il başkanlığında toplantı yapmaktayız. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener, cesurlar hareketinin lideridir. Şöyle bir hayal edin: İYİ Parti olmasaydı, Cumhurbaşkanı'nın kim olacağı tartışılmıyordu. Ne zamanlar sayın genel başkanımız önderliğinde İYİ Parti Türk siyasi hayatında yer aldı, o zaman ülkemizde demokrasi rayına oturdu. Ucube sistemin noksanlarını genel başkanımız Meral Akşener ortaya koydu.”

İşte Cumhurbaşkanı ikinci tur kesin seçim sonuçları İşte Cumhurbaşkanı ikinci tur kesin seçim sonuçları

Anketlerin tamamında Kılıçdaroğlu açık ara lider

Dr. Kabukcuoğlu, “Ülkemizde güçlendiriliş parlamenter sistemin gereğini sayın genel başkanımız ortaya koydu. Muhalefet, buna 4 elle sarılmışken, iktidar da bunu kabul etti ve mevcut sistemin revizyonundan 2 gün önce bahsetmek zorunda kaldı. Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Anketlerin tamamında Sayın Kılıçdaroğlu açık ara liderdir. Millet ittifakının rakibi Cumhur ittifakından bahsederken, tükenmiş bir ittifaktan bahsediyoruz. Pahalılık toplumu bitirmiş, kanını iliğini tüketmiştir. Aileler en zaruri ihtiyaçlarını dahi gideremiyorlar. İnsanların pahalılık karşısında buldukları çözüm, ihtiyaçlarını ertelemek şeklindedir. Bu erteleme gelişme geriliği olan çocuklarımıza, geleceğe olan ümidi kırılmış ailelere kısaca, Türkiye'nin geleceğinin yok olmasına mal olmaktadır. Partimizin mayasında çoluğun çocuğun rızkından keserek 50-100 TL aidatı ödeyen cefakar vatandaşlarımızın büyük payları var. Onlar sayesinde partimiz sağlam bir yapıya sahiptir. Onlara minnetimiz sonsuzdur. Ben İYİ Parti'nin Eskişehir'de kurucu il başkanıyım, seçilmiş il başkanıyım, ilk milletvekiliyim” diye konuştu.

“Ülkemiz AK Parti iktidarından kurtulmaya mecburdur”

Dr. Arslan Kabukcuoğlu, “Her İYİ Partili gibi ben de, canla başla partimin başarılı olması için çalışacağım. İnanıyorum ki, ülkemizin geleceği, çocuklarımızın geleceği İYİ Parti'nin başarısına bağlıdır. Ülkemiz AK Parti iktidarından kurtulmaya mecburdur. İYİ Parti ve millet ittifakı, ülkemize layık olduğu idareyi getirecektir. Eskişehirliler İYİ Parti projelerini ver politikasını beğendi. Türkiye ortalamasının çok üstünde oy vermişlerdir. İYİ Parti 2. genel seçimlerine hazırlanmaktadır. İYİ Parti Eskişehir'de çok kıymetli milletvekilleri ile halkın karşısına çıkıyor. Türkiye'de en seçilesi milletvekili adayları İYİ Parti'nin listelerinde yer almaktadır. Tüm adaylarımıza başarılar dilerim. İnanıyorum ki Eskişehirliler bu seçimde de İYİ Parti'den teveccühlerini esirgemeyecektir” şeklinde konuştu.