Kabukcuoğlu: Ortak dert hayat pahalılığı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen, Başkan Yardımcısı Mustafa Tanyeli, Mihalıççık İlçe Başkanı Ahmet Tiryaki ve parti üyeleriyle birlikte Mihalıççık ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Siyaset 11.10.2021 - 14:06 11.10.2021 - 14:06

Akçaören, Çalkaya, Yalımkaya mahallerine de ziyaretlerde bulunan Kabukcuoğlu "Köy ziyaretlerimizde muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla ve esnafımızla bir araya gelerek, sıkıntılarını ve taleplerini dinliyoruz, çözümler üzerine konuşuyoruz. İlçede esnaf dün sattığını bugün aynı paraya alamadığını, vatandaşın hayat pahalılığı karşısında alım gücünün kalmadığını ifade ediyor. Emeklilerimiz pahalılık karşısında aylıklarının yetmediğini, çiftçimiz artan girdi fiyatları karşısında gübre almakta zorlanıp, çaresiz kaldığını belirtiyor. Diyorlar ki 'Hayat çok pahalı, eskiden Ayçiçek yağını teneke ile alıyorduk şimdi ancak kilo ile alıyoruz. Ne yem fiyatlarına ne de gübre fiyatlarındaki artışlara yetişebiliyoruz'. Ayrıca çiftçinin sulama suyu sıkıntısı var. Hangi köye gidersek ilk taleplerden biri yolların iyileştirilmesi, asfaltlanması" dedi.

"Sorunlar TBMM'ye taşınacak"

Köy ziyaretlerinde büyük bir ilgi ile karşılandıklarını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in büyük bir teveccüh gördüğünü söyleyen Kabukcuoğlu, pandemi şartları el verdiği müddetçe ziyaretlerine devam edeceğini, bu ziyaretlerde vatandaşların iletmiş olduğu sıkıntıları, sorunları ve talepleri TBMM gündemine taşıyacağını ve ilgili mercilere ileteceğini ifade etti.


 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa