Ocak ayı ile birlikte başlayan meslek odalarının olağan genel kurulları bu hafta sonu da devam etti. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı Eskişehir Kahveciler Odasının kongresi yapıldı.

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi davet salonunun ev sahipliğini yaptığı kongreye katılım beklenin üzerinde odu. Birlik Başkanı Ekrem Birsen’in yönettiği 27’nci olağan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Odanın dönem faaliyet ve demetim kurulu raporları hakkında üyelerin bilgilendirildiği kongrede, söz alan mevcut Başkan Zeki Çoban, önceki gün yaşamına son veren üyesine Allahtan rahmet kederi ailesine ve camiaya baş sağlığı dileğinde bulundu. Yeniden göreve ekibi ile talip olan Başkan Çoban, Kahveci esnafının yaşadığı sıkıntılara değinerek yeni dönemde de aynı şekilde çözüm için mücadele edeceklerini söyledi. Gene kurulda yapılan seçime, Zeki Çoban’a rakip olarak Mehmet Karatay ile İrfan Özdemir’de katıldı. Üç listenin yarıştığı kongrede Kahveciler Odası Başkanlığı görevine 220 üyenin desteğini alan Zeki Çoban yeniden getirildi. Diğer adaylardan Mehmet Karatay 143 alırken İrfan Özdemir’de 104 üyenin oyunu toplayabildi.

Eskişehir Kahveciler Odasının yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu; Ünal Kırlı, Battal Şahin, Mithat Özçelik, Sebahattin Seyhan, Osman Aymaz ile Mustafa Soyat.

Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti

Denetim kurulu üyeliklerine de Hasan Basri Yüce,Yalçın Köse ve Ali Osman Şahin görevendirildi.