AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, bazı gazetecilerin Odunpazarı Belediyesi'nin seçim bütçesinden pay almak için meclis üyelerini zan altında bırakacak iftiralar atmaya çalıştıklarını ifade ederek, " "Kimseye iftira attı diye ekstra bir para vermeyi düşünmüyorum diye bir beyanatınız olursa, belki bu sahtekarlıklarına son verirler diye düşünüyorum" dedi.

Özcan'dan gazetecilere ilginç sözler

Özcan, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, "Geçenki toplantıda seçim bütçesi ve Odunpazarı Belediyesi'nin seçimde harcayabileceği bütçeden bahsetmiştim. İftira atmayı gazetecilik zanneden, gazetecilik mesleği onuruna leke düşüren bazı kişilerin, anladığım kadarıyla sadece Odunpazarı Belediyesi'nin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü giderleri ile PR'ları ile ilgilenmediğini aynı zamanda seçim bütçesinden aslan payı alabilmesi adına, herhangi bir parti, bu CHP veya AK Parti de olabilir, insanların şerefiyle, haysiyetiyle oynamaya çalışan bir güruhla karşı karşıyayız" dedi.

Mecliste konuşan Kurt ise, "Gazetecilik mesleğine ihanet edenlere yazıklar olsun. Lanet olsun. Yanlış haber yazanlara yazıklar olsun. Uydurma haber yapanlara yazıklar olsun. Politikacıların emriyle çalışan gazetecilere yazıklar olsun. Olmayan birşeyi varmış gibi göstermek yazan çizen, bu işler için internet sitesi kuran gazetecilere yazıklar olsun. Bunları destekleyenlere de ayrıca yazıklar olsun. Odunpazarı Belediyesi'nin bu tür işlere desteği yoktur. Bu tür destek olmadığı için herkes Odunpazarı Belediyesi’ne saldırmaktadır. Bunu da adınız gibi biliyorsunuz. Dolayısıyla kendi kontrolünüzdeki internet sitelerine bakın. Kendi kontrolünüzdeki gazetecilere bakın ve ona göre değerlendirme yapın. Bizim kontrolümüzde hiç kimse yok. Biz Eskişehir'de gazetede yazarının yazdıkları doğrudur diye kabul edildiği gibi gazetecilik anlayışına karşıyız. Gazeteci belgesi olmadan yazı yazamaz. Gazeteci ilgilisine muhatabına sormadan yazı yazamaz. Gazeteciye bir konuda araştırma yapmadan, olmayan hiçbir şeyin içine girmez. Ama ne yazık ki Eskişehir'de en çok saldırılan politikacı benim. Bu konuda ben de sizden ricacı olayım. Yani yaptırmayın, yaptırmayın değerli arkadaşlar. Eskişehir'de özellikle gazeteci arkadaşlarımızın kendi çevrelerini, kendi camialarının uyarmaları ve kontrol etmeli. Bu konudan bizler çok rahatsız. Bu tip insanlara değer verirseniz bunlar da kendilerini gazeteci zannederler. Haberinin altına, yazısının altına kendi ismini koymaya cesaret edemeyenlerin adam gibi durması lazım. Şu anda Eskişehir'de biliyorum pek çok adam uydurma takma isimlerle hatta politikacılar gazetecilik yapmaya çalışıyor. Siz de biliyorsunuz bunları biliyorsunuz ama bu insanlar kamuoyunun önünde adam diye gezerse, gazeteci diye gönderse bize de yazıklar olsun. Derslerini vermeliyiz. Gelin birlikte yapalım, gelin birlikte engelleyelim, şişirtmeyelim. Kapalı zarfları vermeyelim. Haber başına şu kadar para vermeyelim. Bu noktada hiç kimse yanlış düşünmez. Patronun ayrı, çalışanın ayrı politikacıyı desteklediği kurumlar var. Bunu da herkes biliyor. Gazetecilik kisvesi altında dolaşanlara selamı keselim. Ben pek çoğuna selam vermiyorum. Siz de aynısını yapmadığınız için bu iş çoğalıyor. Kirasını birisi veriyor, maaşını başkası veriyor, faturalarını başkası ödüyor. Bu da gazeteciyim diye karşımıza çıkıyor. Madem siyasi ahlak yasası diyoruz, madem herkes siyaseti ahlakıyla ölçüsüyle düzgünce yapsın diyoruz, gelin buyurun hep beraber karşı çıkalım. Bütün herkese sesleniyorum ve Eskişehir'de bu konuda beni yalnız bırakmayın. Yanlış adama niçin selam verirsiniz arkadaş. İftiracıya da biliyoruz, yalancı da biliyoruz. Döndüğümüz zaman vay beyefendi üstat geçiniyor” dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, Odunpazarı Meclisi'nde isim vermeden 2 gazeteciyi yalan haber yapmakla suçladı. Özcan'ın bu sözleri de tepkiyle karşılandı.