CHP Genel Başkan Yardımcısı Eskişehirliler ile buluştu CHP Genel Başkan Yardımcısı Eskişehirliler ile buluştu

Partilerinden bir kişinin daha milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptığını ifade eden Kocaoğlu, “Eskişehir Saadet Partisi olarak aday adaylarımızı açıklamıştık, bir yeni ilave katılım oldu. Sayın Turgay Koçyiğit, kendisine ve partimize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Aday adaylarımız yarın 3 Nisan 2023’de genel merkezimizde mülakata katılacaklar” dedi. 

Seçimi kaybetmekten mi korkuyorsunuz?

Kocaoğlu ülke gündemine ilişkin de açıklamalarda bulunurak, “Hiç görülmemiş bir şekilde en düşük emekli maaşı 7500 TL'ye çıkarıldı. Aferin. Bravo size. Daha iki ay önce arttırılan emekli maaşlarına tekrar zam yapılması için sizi motive eden ne oldu? Yoksa kaybedeceğiniz seçim mi? Adaletsiz oluşunuzu her yerde ispatlamaya çalışmayın lütfen. Çünkü halk bunların hiçbirisine itibar etmiyor. Eğer enflasyon dolayısı ile zam yaptı iseniz, düşük emekli maaşı alanlar enflasyondan etkilendi de, emekli maaşları yüksek olanlar enflasyondan etkilenmedi mi? Ama yok adalet için yaptı iseniz, zammı neden seyyanen yapmadınız. İnşallah bizim iktidarımızda vatandaşımızın yüzü gülecek ve bugün alınan ücretler en az iki katına çıkartılacak. REFAH-YOL iktidarında biz bunu yaptık Allahın izni ile gene yapanz” diye konuştu. 

Çare millet ittifakı

Kocaoğlu şöyle devam etti, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili 27 Aralık 2022 tarihinde yaşa bakılmaksızın, 5000 iş gününü dolduranların emekli olabileceği açıklandı. Yeni yıl zammından etkilenmek istemeyen vatandaşlar askerlik ve doğum boçlanması için SGK önlerine yığıldı. Daha sonra gün şartında değişiklik yapıp süreç 03 Mart 2023 tarihine kadar uzadı. Mart ayı sonuna kadar müracatını yapanların 15 Nisan'da emekli maaşlarını alabilecekleri belirtildi. Bu haklardan yararlanabilmek için vatandaşımız Prim gün sayısı, Askerlik ve doğum borçlanması için kredi çekmek zorunda kaldılar. Emeklilik müracatının yoğun olması dolayısı ile; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı emekli maaşlarının 15 Temmuza kadar uzayabileceğini açıkladı. İyi güzelde bu insanların büyük bir kısmının hiçbir geliri yok. Askerlik ve Doğum borçlanmaları için kredi çektiler. Bu insanların mağduriyetini kim giderecek. Yorgun olan hükümet; kurumlarını da çok hızlı bir şekilde çalıştıramamaktadır. Bunu yangında depremde ve bu tarz hızlı hareket edilmesi gereken konularda görüyor ve hissediyoruz. Çözüm ve değişim tabiki gerekli. Çare Millet ittifakıdır”