Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, "Bugün burada uzunca bir süreden sonrası Tıp ve Diş Fakültesi Hastanelerimizde sağlık çalışanların teveccühü, teşkilatımız ve yol arkadaşlarımızın üstün gayreti ile almış olduğumuz yetki sonucunda işyeri sendika odası açılış töreninde bulunuyoruz. 
Pandeminin ağır yükünü fazlasıyla çeken Eskişehir’in sağlığının teminatı kıymetli sağlık çalışanları bu yıl da yetkiyi ehline emanet etti. İlimizde Sağlık-Sen olarak toplam 5 bin 17 üyeye ulaştık. Diğer sağlık iş kolunda faaliyet gösteren 40 sendikaya uzak ara fark attık. Üyelerimizin destekleri ile yorulmadan, sıkılmadan sağlık çalışanlarımızın sorunları ile ilgilenmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar tüm sorunları Sağlık-Sen olarak biz çözdüysek, bundan sonrada sorunları bizler çözeceğiz. Pandemi sürecinde fazlasıyla yorulan sağlık çalışanlarımızın her daim maddi manevi yanlarında olduk, hep sahada beraber mücadele verdik. Üyelerimiz ve sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonlarını yükseltmek adına yemek ikramları, meyve ikramları, çalıştıkların alanda gereksinimleri olan küçük ev aletleri, kişisel koruyucu ekipman ve barınma noktasında var gücümüzle mücadele ettik. Ameliyathane, filyasyon ekipleri, covid servisleri ve yoğun bakımlarını ziyaretlerimiz ve sosyal ve hukuksal desteğimizle sağlık çalışanlarının daima yanında ve arkasında olduk. Yaşadıkları sorunları dile getirdik, çözümler bulduk" dedi.

"Mağdurun hakkını savunmaya devam edeceğiz"

Köksal, "Sendikal mücadelemizde üyelerimize daha ergonomik hizmet vermek amacıyla bugün sendika odamızın açılışını önemsiyor, bir başlangıç diyor ve hastane yönetiminin yapıcı tavrından dolayı sizlerin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum. Herkese ve her şeye rağmen bizlere inanan, güvenen tüm çalışanlarımıza teşekkürü borç bilirim. Sağlık-Sen olarak dünya coğrafyasında emeğin, ekmeğin, alın terinin, onurun, din-dil-mezhep ayrımı gözetmeden mazlumun, mağdurun hakkını savunmaya devam edeceğiz. Bize güç veren değerli üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve tüm temsilcilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.