Toplantıda AK Partili Meclis üyeleri, meclis toplantılarında Odunpazarı’nın sorunlarının konuşulmadığını ifade ettiler. Toplantıda konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Kepez, ‘su’ başta olmak üzere belediyeler tarafından yapılan zamların da gündeme getirilmesi gerektiğini söyledi. Kepez, “Türkiye’de ekonomik kriz elbette ülkemizde var ama sizin dediğiniz gibi, ‘yandık, bittik, kül olduk’ öyle bir şey yok. Sıkıntı tabi ki var, ama bu sıkıntı elektrik veya emekliye verilmeyen zamdan kaynaklı değil. Yerelde de yapılan bir takım yanlış uygulamalar var” diye konuştu.

Eskişehir'de endişe veren görüntü: Sakaryabaşı'nda sular çekildi Eskişehir'de endişe veren görüntü: Sakaryabaşı'nda sular çekildi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, “Gündem dışı konuşmak zorunlu olarak, Odunpazarı Belediyesi ile ilgili olacak diye bir şey yok. Burası demokrasinin merkezi, burada herkes istediğini konuşabilir. Türkiye’nin sorunu konuşamamak. Burada derdimizi anlatalım. 250 bin Dolara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını satacaksınız, adam gelecek bir konut alacak, beş sene sonra konut olacak 500 bin dolar satıp pasaportla beraber gidecek. Burada bir terslik var. Bu göçmen politikasını Suriye politikasını yeniden gözden geçirmezsek daha çok sıkıntı çekeriz. Daha çok zarar ederiz. Bunu konuşmamız bizim için önemli. Huzur, Erenköy, Kuyubaşı, Zafer Mahallesi Suriyeli dolu. Neden geldi bunlar babamızın oğlumu bizim. Bir felaket olur, olağanüstü hal olur sınıra yerleşebilirler. Bu sorunu tartışmazsak Odunpazarı’nda sokaktaki kağıt toplayıcıları ile ilgili sorunu çözemeyiz. Sıfır atık genelgesi sonucunda ortaya çıkmış bir durum var, kağıt toplamak serbest, herkes toplayabilir. Suriyeli de herkese dahil, el koydu piyasaya ele geçirdi. Bizim yerli toplayıcıları of ettiler, şimdi onlar yapıyor, demek ki bu Odunpazarı için bir sorun biz bunu konuşmalıyız. Siz de bunu Devleti yöneten partinizin Bakanlarına, milletvekillerine anlatacaksınız, mecliste böyle diyorlar diyeceksiniz. Başka türlü bu işi çözme şansımız yok” dedi.