Kütahya ve Eskişehir'de etkili olan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Her iki şehri birbirine bağlayan yolda ekipler teyakkuzda.

Bir kaç gündür aralıklarla devam eden kar yağışı Kütahya ve Eskişehir'de etkili olmaya devam ediyor. Kütahya'da kar nedeniyle özellikle şehirler arası ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Belediye ekipleri kent merkezinde, Karayolları ekipleri ise Eskişehir ve Afyonkarahisar'a bağlanan şehirlerarası yollarda kar tutmaya başlayan bölgelerde ulaşımın durmaması için çalışma yürütüyor. Kütahya-Eskişehir arası yola çıkacak vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği konusunda uyarılar yapılırken, ekipler ise kar nedeniyle kapanan bölgeleri açmak için yoğun çaba sarf ediyor. 

Eskişehir ve Afyon'la birlikte 33 ile sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aralarında Eskişehir ve Afyonkarahisar'ın da bulunduğuı 33 kente sarı kodlu uyarı gönderdi. Sarı kodla uyarılan 33 il; Eskişehir, Afyonkarahisar, Uşak, Isparta, Muğla, Mersin, Adana, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Kütahya, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Tokat, Ordu ve Giresun şeklinde sıralandı. Bu illerde sağanak ve kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Ramazan Bayramı'nda Eskişehir'de hava nasıl olacak? Ramazan Bayramı'nda Eskişehir'de hava nasıl olacak?