Bir tarafta sezonun ilk yarısında misafir tribünleri dolduran Kütahyaspor taraftarları, diğer tarafta 32.hafta mücadelesi öncesinde Kütahya İl Spor Güvenlik Kurulu’nun almış olduğu kararla Belediye Kütahyaspor-Eskişehir karşılaşmasında konuk takımın taraftarlarının stada alınmayacağını duyurması herkesi şaşkına çevirdi. 

Tepebaşı'ndan sosyal sorumluluk projesine destek Tepebaşı'ndan sosyal sorumluluk projesine destek

Böylesi bir kararın neden ve nasıl alındığı tartışma konusu olurken görülen o ki Kütahya siyaseti Eskişehir siyasetçilerinin üzerinde olduğu ortaya çıkıyor. 

Kütahyaspor’a prim yağıyor

Eskişehirspor ile oynanacak zorlu maç öncesinde idmana giden Kütahya Valisi Ali Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, Belediye Başkan Yardımcıları ve Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak bugünkü idmanı ziyaret ederek takıma moral verdi.

Vali Çelik ve Milletvekili Erbaş takıma toplamda 300 binTL'lik prim sözü verdi. İdmanda konuşan Vali Ali Çelik, 3 maç için 150 bin TL milletvekili Erbaş ise 150 bin TL prim vereceklerini açıkladı. Ayrıca Milletvekili Erbaş takımın şampiyon olması halinde tüm takımı tatile götüreceğini açıkladı.