alexa

banner912

banner766

Mermer ocağı istemeyen halka Çevre İl Müdüründen destek

Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çukurca beldesinde, şirket tarafından açılmak istenen mermer ocağıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Beldede yaşayanlari ellerinde döviz ve pankartlar ile ocağa karşı çıkarken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri de bu yönde tutanak hazırlayarak, bölgeden ayrıldı.

Kütahya 23.10.2020, 18:05 23.10.2020, 18:19 ABONE OL: google news
Mermer ocağı istemeyen halka Çevre İl Müdüründen destek

Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Palancı, “Madem halkımız beldelerinde mermer ocağı istemiyor, ben de raporumu o şekilde tutarım. Daha fazla da burada kalıp açıklama yapmanın, karşılıklı tartışmanın anlamı yok. Çoğunluk mermer ocaklarına karşı” dedi.

Domaniç'in Çukurca beldesinde kurulması planlanan mermer ocağı için meydanda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kütahya Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlilerinin yanı sıra mermer ocağını açmak isteyen şirketin yetkilileri de katıldı. Projenin anlatılmasının ardından beldede yaşayanlar, ocak açılmasına karşı çıktıklarını belirtti. Ellerinde döviz ve pankartlar ile projeye karşı çıkanlardan İsmail Özbey, mermer ocağının ormanlara, yollara ve sularına zarar vereceğini savundu.

Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Palancı ise gelen tepkiler üzerine, “Madem halkımız beldelerinde mermer ocağı istemiyor, ben de raporumu o şekilde tutarım. Daha fazla da burada kalıp açıklama yapmanın, karşılıklı tartışmanın anlamı yok. Çoğunluk mermer ocaklarına karşı” diye açıklama yaptı.

Çukurca Belde Belediyesi önünde düzenlenen bilgilendirme toplantısı, hazırlanan tutanağın ardından bitirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, az sayıda belde sakininin alındığı toplantı, sona erdi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@