alexa

banner912

banner766

Öğrencilerden 'sigarayı bıraktırma' eylemi

Kütahya'nın Pazarlar ilçesine bağlı Sofular İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri köylerinde, 'sigarayı bıraktırma' eylemi düzenledi.

Kütahya 05.12.2018, 17:37 ABONE OL: google news
Öğrencilerden 'sigarayı bıraktırma' eylemi

Sofular köyünde bulunan dört kahvehanede öğrencilerin başlattıkları sigara bıraktırma eylemi öğrencilerin bildiri dağıtmasıyla başladı. Dağıtılan bildirinin ardından sigara içen bir babaya yazılan mektup okundu. Velilerin büyük ilgi gösterdiği eylem anasınıfı öğrencilerinin babalarına hitaben söyledikleri sözlerle devam etti. 

Anasınıfı öğrencisi Ayşe Karaköse’nin babasına hitaben tüm kahve ahalisine söylediği Baba, “Sen Sigara içince sana sarılamıyorum” ve Ensar Ümmet Aksu’nun söylediği Baba “Sen sigara içince ben ölüyorum” sözleri kahvehanede derin bir sessizliğe sebep oldu. Sonrasında sloganlar atan öğrenciler Söyledikleri şarkı ile eyleme renk kattı.Eylem öğrencilerin yapmış olduğu sigara deneyi ile son buldu. 

4. Sınıf öğrencisi Mehmet Dumlupınar, "Biz büyüklerimizi uyarmak istedik. Pasif içici olmak istemiyoruz. Sigara sebebiyle ölenlerin sayısının trafik kazasında ölenlerden daha çok olduğunu duyunca arkadaşlarımla ve öğretmenlerimizle böyle bir eylem yapmak istedik. Babalarımıza sarıldığımızda kötü kokmalarını istemiyoruz. Erken yaşlarda babasız kalmak istemiyoruz" dedi. 

Görüşlerini aldığımız Anasınıfı öğretmeni Demet Yalçın, "amacımız velilerimizde sigaranın zararları hakkında farkındalık oluşturmaktı. Gittiğimiz dört kahvehanede çok büyük ilgi gördük ve sözler aldık. Projeye destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:47
Öğle 13:09
İkindi 17:03
Akşam 20:22
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@