alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Sosyete Pazarı içim imza kampanyası başlattılar

Kütahya'da koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan "Sosyete Pazarı"nın yeniden açılması için İşportacılar Esnaf Odası tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Kütahya 25.12.2021, 11:43 ABONE OL: google news
Sosyete Pazarı içim imza kampanyası başlattılar

Cumhuriyet Caddesi'nde açılan stant ile vatandaşlardan imza toplayan esnaflar, kısa sürede binlerce imzaya ulaştı. Esnaflar, pazarın ‘Halk Pazarı’ ismi ile yeninden açılmasını istiyor.

Toplanan imzaların önümüzdeki günlerde Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’a sunulacağını söyleyen Kütahya İşportacılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet İkiz, “Pandemi nedeni ile Sosyete Pazarımız kapandı. Bizde esnaf olarak tekrar açılması için girişimlerde bulunduk ve resmi olarak halkımızın da desteğini almak için imza kampanyası başlattık. Toplanan imzalar ile belediye başkanımızın elini güçlendirmek istiyoruz. Belediye başkanımız eski sosyete pazarının adının ‘Halk Pazarı’ olarak açılmasını istedi, bizde başkanımızın bu teklifini canı gönülden destekliyor ve istiyoruz. Sadece 'Kütahya esnafının katılması şartı' ile açılmasını istiyorlar, biz de bu konuda destekliyoruz. İmza kampanyamıza çok kısa sürede binlerce vatandaşlarımız pazarımızın yeniden açılması için imza attı. Sağ olsun bizlere destek verdiler. Önümüzde ki günlerde bizde toplanan imzaları Belediye Başkanımıza sunacağız ve pazarımızın yeninden açılması isteyeceğiz" diye konuştu.

İkiz, Sosyete Pazarı'nda ağırlıklı olarak takı, ayakkabı, kıyafet ve tekstil ürünlerinin satıldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@