Tavşanlı Şehir İçi Hat Dolmuşları Başkanı Süleyman Özdemir, vatandaş memnuniyeti için şehir içi hat dolmuşlarında değişiklik yapıldığını duyurdu. Başkan Süleyman Özdemir, Ömerbey TOKİ konutlarının yapımından sonra buranın ulaşımını kolaylaştırmak ve şehir içine buradan kolaylık sağlamak için sefer yer ve sayılarında değişiklik yapıldığını bildirdi.

Başkan Özdemir , "Hat 1 önceden Cezaevine gidiyordu. Bundan sonra Cezaevine saatte bir Hat 2 gidecek. Hat 2'de değişiklik ise Ömerbey'e gitmeyecek Dağçeşme'deki SGK Müdürlüğü önünde duracak. Ömerbey Mahallesi TOKİ Konutlarına ise Hat 5 gidecek. Hat 2 önceden Otogar'dan çıktığında çevreyolu Beyaz evlerden giriş yapıyordu. Biz bunu Çukurköy'de Adnan Menderes Bulvarı'nın da kullanması için Şehit İsmail Düzgün caddesine giriş yapacak. Oradan İbni Sina Caddesine giriş yapıyordu, ama okullar açıldığında buradaki öğrenci yoğunluğu ve trafik eğitimlerinin verilmesinden dolayı tehlike oluşturmaması açısından biz burayı Adanan Menderes Bulvarı Hanımçeşme Mahallesinden Camii önünden devam ettireceğiz. Hat 3 dediğimiz Çardaklı Mahallesi hattında bir değişiklik yok. Hat 4 Hastane, Dedeler - Beyköy güzergahı aracımız Çırçır Mahallesinden çıkan aracımızda ise saatte bir otogara giden aracımız, Çukurköy Mahallesindeki vatandaşların Hastane'ye gidiş mağduriyetini gidermek için Adnan Menderes Bulvarı , Şehit İsmail Düzgün caddesinden Çırçıreşme mahallesinden Hastane yolundan Beyköy - Dedeler Mahallesine gidecek. Yeni kurduğumuz Hat 5 ise Ömerbey'den yola çıkıyor, Yeni Toki 6 , Emniyet, Bimpaş, Çevre yolu , hükümet konağı, Meydan, Termik Evleri ve Endüstri Meslek Lisesi önünde sona erecek. Bu aracımızı Ömerbey'e ve TOKİ 6'ya gidecek olanlar kullanacak. Dönüş aynı şekilde. Bu araç saat başı hastaneye Moymul Mahallesi altından hastaneye gidecek olanlar kullanacak. Özellikle TOKİ Ömerbey sakinleri için öğrencilerimizin okul ulaşımına endişe duyulmasın. Tüm mahallelerde öğrencilerimiz için ek seferler düzenlenecek" dedi.

Kütahya Tavşanlı Çamalan köyü yakınlarında orman yangını kontrol altında Kütahya Tavşanlı Çamalan köyü yakınlarında orman yangını kontrol altında

Sefer saatlerini ve yapılan değişiklikleri öğrenmek isteyenler cep telefonlarına Tavşanlı şehir içi uygulamasını indirebilecekleri belirtildi.