alexa

banner912

banner766

Gençler Mahmudiye'de tarlada çalıştı, kremit taşıdı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi, şehirdeki gençlere doğal çevre bilincini aşılamak ve köy hayatını tanıtmak amacıyla Mahmudiye’nin Topkaya Mahallesi’nde Üretim Kampı etkinliği düzenledi.

Mahmudiye 10.09.2018, 14:33 09.01.2020, 03:57 ABONE OL: google news
Gençler Mahmudiye'de tarlada çalıştı, kremit taşıdı

Büyükşehir Belediyesi’nin, gençlerin doğal çevre bilincinden haberdar olmalarını, geleneksel üretimi ve köy yaşamını tanıma ile grup çalışmasını öğrenmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Üretim Kampı etkililiği Mahmudiye’nin Topkaya Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen etkinlikte tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenen katılımcılar, tarlalardan pancar, domates, nohut ve mısır topladı. Kurdukları kamp çadırlarında konaklayan gençler sabahın erken saatlerinde uyanıp süt sağma ve yumurta toplama uygulamalarına katıldıktan sonra Topkaya Mahallesi Cemevi’nde temizlik yaptılar.

Sabahın erken saatlerinde sağılan sütleri toplanan sebze ve meyvelerle katılımcılara ikram eden mahalleliler, Üretim Kampı etkinliğinden çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. 

Üretim Kampı sayesinde gençlerle tanışıp onlarla iyi vakit geçirdiklerini belirten mahalleliler  “Üretim Kampı etkinliği için şehirden buralara gelen gençlerle çok iyi anlaştık. Onlar bize köy işlerinde yardım ettiler, kiremit taşıdılar, harman edilen nohutlarımızı istiflediler, tarlada çalıştılar. Biz de onlara köyümüz anlattık, ikramlarda bulunduk. İyi ki geldiler. Böyle güzel bir etkinliği düzenlediği için Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Üretim kampı katılımcılarından Samet Sarıkaya ise “Üretim Kampı’na ilk defa katılıyorum. Açıkçası önceleri ön yargım vardı ve köyleri çok merak ediyordum. Şimdi buradayım ve köy yaşamını tanıdım ve çok sevdim. Herkese bu etkinliği tavsiye ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gençlerin, köy yaşamından haberdar olmalarını ve geleneksel üretim aşamalarını yerinde görmelerini sağlamayı amaçladıkları Üretim Kampı etkinliklerini düzenlenmeye devam edeceklerini belirttiler.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@